| mODIN a întrebat:

Ce exemplu de "romengleza" va scoate cel mai tare din sarite?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una. Și eu mai vorbesc "romengleza" uneori. big grin

| Lupică27 a răspuns:

Toate, acum e un trend cu random, ''m-am intalnit cu o tipa random'', ''s-a intamplat ceva random'', ''a fost asa random frate''.
ou mai gad, uat da fac, anyway, am uitat limba romana. Sunt multe si nu-mi vin acum toate in minte.
Cred ca in viitor limba romana v-a suna in felul urmator ''Mom, in frigider is eggs si ciorba only, sa mor de nu random, uat da fac gen.
Si aia cu gen mi se pare super disperant au auzit la un trapper si acum o intreaga generatie foloseste gen dupa fiecare cuvant.

| Lupică27 a răspuns (pentru Lupică27):

Nu inteleg de ce textul s-a autocorectat si a aparut ''v-a'' dezlegat.

| Dragobeta a răspuns (pentru Lupică27):

Imi place exemplul cu frigiderul. Hahaha

| EestiSodalane a răspuns:

"Face sens" o traducere idioata a lui "makes sense" care n-are absolut niciun sens în română.

Răspuns utilizator avertizat
| Lidia09 a răspuns:

Dar ce fac cei care nu știu engleză? Imaginativă că se întâlnesc rom-englezii cu rom-rușii? Asta va fi ceva?

| Lidia09 a răspuns (pentru Lidia09):

De ce textul mi se schimbă mereu și de ce mi se pune atâtea semne de întrebare dacă eu am pus doar unul și mai aveam și emoticoane pe acolo care râdeau...