| carbon21 a întrebat:

De ce ma supar mai tot timpul pe iubita mea, am așteptări prea mari de la ea? Eu i-am zis ce ma nemulțumește mai tot timpul dar ea nu știu ca parca ii intra pe o ureche și ii iese pe alta, ce sa mai fac?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa renunti sau ii bagi un dop intr-o ureche sa nu-i iasa pe cealalta informatiile. Necesita un schimb de ulei

| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca vrei sa fie doar ca tine. Intr-o relatie, daca vrei sa o mentii, trebuie sa mai lasi de la tine. Si ea, bineinteles.

| carbon21 explică (pentru darrio2007):

Posibil, dar sunt obiceiuri pe care le făceam in trecut și acum de ce sa se oprească brusc? Asta ii nemulțumirea mea, înțelegi? Pentru ca te inveti cu obiceiurile alea și dacă se opresc brusc atunci ma enervez și supar

| darrio2007 a răspuns (pentru carbon21):

Ceva nu ii mai place la tine. Sau a cunoscut pe altcineva. Poate gresesc.

| Freya1 a răspuns:

Dacă pe tine iubita ta te nemulțumește constant inseamna ca nu e pe placul tau si nu o iubesti.Degeaba vrei sa chinui un om sa fie cum vrei tu daca tu nici macar sentimente pentru ea nu ai.In loc sa ti cu dintii de ea doar sa ai o relație si sa încerci sa o faci cum vrei tu pentru ca ea iti ofera siguranta mai bine resemneazăte ca relația nu are nici un viitor si rămâi singur.
În orce relație e nevoie sa faci compromisuri, dar nu sa iti schimbi viata in totalitate doar pentru ca asa vrea x-ulescu.Tu nu o mai iubesti si asta e.

| Dalmore a răspuns:

Pentru că nu-i pasă de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie îmi pare că s-a cam plictisit de tine şi se pregăteşte să-ţi dea papucii în curând.

| Alexandrionelu a răspuns:

Multe femei asa sunt : superficiale. Altele înțeleg foarte bine, dar fac pe proastele, iar la altele pur și simplu nu le paza de ce mormăi tu acolo: ce dacă nu sa asigurat unde trebuia sa cedeze prioritatea de dreapta? de ce ii reproșezi asta? Îți place să o tachinezi? De ce ești asa de rău? Foștii ei nu se purtau asa de urat cu ea. Și nici viitorii nu se vor purta asa, ca tine, ești o bruta!

| Andra9pk a răspuns:

Ma frate,daca femeii ii pasa de tine, tine cont de ce te nemultumeste.
Daca stie ca te deranjeaza un lucru, nu il mai face si gata.
Mbine tu nici nu specifici clar la ce asteptari faci referire. Oricum depinde si ce nemultumiri ai tu. Poate unele i se par absurde si nu are de ce sa tina cont de ele.
In orice caz, nu e bine sa ai asteptari de la o persoana. Atunci cand ai asteptari, exista sanse sa fi dezamagit.

| Marbea a răspuns:

Dragul meu, cand iubesti pe cineva nu-i vezi defectele. Tu probabil doar o placi, asta nu e iubire, stii ca se spune ca iubirea e oarba, dar la tine nu e oarba deloc. Acum depinde si ce te nemultumeste, poate ai dreptate!