| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in relatiile la distanta?sad
eu sunt cu iubita mea impreuna de 1 an jumatate si a venit timpul sa plec sad
la facultate...
eu sunt foarte gelos, si ma supar si cand iese putin in oras sa isi caute o bluza ceva dapai sa mai si plec si sa stiu ca e singura mai mereu sad
o sa innebunesc. ( nu mi-a dat motive niciodata), am pus`o la incercare, imi spune tot! nu stiu dc tot am impresia asta...

3 răspunsuri:
| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Eu cred si spun sa ai incredere in ea.Neincrederea pe care o simti acum e doar din cauza geloziei.Important e ca pe toata perioada plecarii sa comunicati.La telefon, internet, prin e-mailuri sau mesaje.E singurul lucru care va va mentine.O alta idee ar fi sa se mute si ea cu tine in judetul/zona in care ai facultatea.Asta daca exista posibilitati, daca vrea etc.Sau viziteaz'o in weekend-uri, sau cel putin o data, de doua ori pe luna(sau ea pe tine).
Bye!

| Maria_9493 a răspuns:

Gelozia exagerata nu prea face casa buna cu relatia la distanta.Si eu sunt pusa in situatia asta.(eu si prietenul meu mergem la facultate in orase diferite si departate). Trebuie doar sa fii increzator si sa nu pui toate prostiile la suflet.Gandeste-te ca oricine te poate insela daca asta vrea pentru ca nu ai cum sa-i controlezi fiecare actiune si sa fii langa ea 24 din 24.Nu iti sugerez sa fii nepasator.Doar ca gelozia pana la urma tot tie iti face rau. Daca nu ti-a dat motive incearca sa ai mai multa incredere in ea.Iar in ceea ce priveste distanta, eu am rezistat un an la distanta si nu e chiar asa de rau, aveam timp pentru scoala iar cand ne revedeam dupa o perioada de cateva saptamani era foarte frumos pentru incercam sa profitam de fiecare moment.Nu e deloc usor dar daca amandoi tineti la relatie, se poate.(Toti spun ca relatiile la distanta nu functioneza, eu am renuntat sa ma gandesc la cum va fi la facultate, momentan ne e foarte bine si chiar nu mai conteaza ce va urma. Asadar tot ce pot sa-ti spun e : Traieste clipa!)

| anushk a răspuns:

Eu sincer cred, pentru ca si eu am o relatie la distanta.eu st din iasi, iar el este din Bucuresti.nu suntem impreuna de mult timp, dar sincer tinem unul la altul si ne simtim lipsa.te sfatuiesc sa ai incredere in ea si sa nu o sufoci cu nimic, sa nu ii faci scene de gelozie sau sa ii interzici sa iasa in oras pentru ca lucrurile astea nu st bune niciodata intr-o relatie.sa te gandesti bine pentru ca la un moment dat ea s-ar putea satura si o vei pierde.mai ales ca e si distanta asta.sa nu faci lucrurile si mai dificile!winking