| Mariaioana82819 a întrebat:

De ce nu-l pot uita pe fostul?
(A fost singura relație serioasă de până acum...)

Răspuns Câştigător
| Nemeessis a răspuns:

Salut. Poți să nu te mai gândești așa des la o persoană, dar nu ai cum să o uiți.
Ideea e că dacă te gândești continuu la cum să faci să nu îți mai zboare mintea la el, nu vei reuși.
Ce trebuie tu să faci e să îți ocupi timpul cu diferite activități, să îți găsești ceva de făcut care să îți placă mult. Ceva care necesită mai multă concentrare din partea ta, doar să nu te gândești că o faci pentru a uita de el.
Cu timpul vei reuși să nu te mai gândești așa des la el, dar nu ai cum să îl uiți de tot. Omul acela tot va fi prezent în mintea ta, dar din ce în ce mai rar și nu o să te mai gândești la el în modul în care o faci acum, nu vei mai suferi.
Vei găsi la un moment dat și o persoană care să îți umple acel gol din inimă și va fi altfel. Până atunci, ocupă-ți timpul cu diferite activități.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Raspunsul este cel care l-ai scris intre paranteze.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece te gîndesti nonstop la el, nu il visezi noaptea?

| Mosotti a răspuns:

Nu poti uita ca ai casunat asa in prostie pe ala, lasa-l dracu, sunt n baieti pe care poti sa-i placi la fel de mult si care sa te placa.
Gandeste-te ca poti gasi oricand altul poate mai bun, si va fi bine.

| Nirvanaaa a răspuns:

Ocupa toată ziua cu diferite lucruri, asculta și tu o muzica care sa te binedispună ieși cu niște prieteni, cu familia. Dacă te gândești ca nu îl poți uita, chiar nu îl vei uita.

| Amali23a a răspuns:

Pentru ca nu vrei si te ti tare ca il iubesti, si ai uitat ca puteai trai si fara el inainte sa l cunosti. I-ati o saptamana de plans uitat la filme triste si mancat inghetata. Si duoa vezi-ti de treaba si zi doar ca asa a fost sa fie si consoleaza-te zicand ca poti.

| Mihaa890 a răspuns:

Bună. Asa avem impresia, ca după terminarea unei relații, s-a sfârșit lumea. În timp o sa l uiți. Fă-ți cunoștințe noi, fa sport, citește.