| 354 a întrebat:

De ce nu o visez pe bunica mea niciodata, a murit acum o luna inecata. Pe bunicul meu l-am visat cand a murit, pe ea de ce nu o viseaza nimeni?

Răspuns Câştigător
| DanielJackson a răspuns:

Inecata.pai s-a intrerupt brusc continuitatea spatiu-timp. mai pe intelesul tau, daca un peste moare in apa ceilalti pesti stiu ca a murit acolo, dar daca e pescuit brusc ceilalti pesti nu isi mai amintesc de el, ca nu mai e in lumea lor. deci nici subconstientul tau nu merge decat pe uscat, iar cand ajunge la apa pierde legatura cu tine. deci ea a disparut brusc in lumea acvatica unde oamenii nu au ce cauta, prin urmare nu ti-o poti aminti. dar o sa ti-o amintesti asa cum era, aici pe uscat.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

A fost ceva prea dintr-odata, poate bunicul a suferit mai mult pana a murit si ati devenit toti atasati de el prin suferinta lui, asta va facut sa fiti mai afectati de moartea lui. In cazul bunicii voi inca nu realizati pierderea, mai ales daca ea era persoana sanatoasa si se putea tine singura. Insa veti simti treptat si lipsa ei.

| Sin a răspuns:

Totul e in subconstientul tau.Sa nu-ti faci impresia ca bunica ta te visiteaza in vis de pe lumea cealalta.

| overdose90 a răspuns:

Pe la mine se vehiculeaza o chestie, cum ca visezi un om mort atunci cand acesta cere de pomana.ciudata chestie, dar eu dau de pomana cate ceva cand visez rudele. acum nu stiu ce legatura ar putea avea asta cu tine, dar nu cred ca e obligatoriu sa ii visezi.cine stie, poate nu e asa important sa visezi oameni morti.

e mai degraba infricosator... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e si mie mi-a murit bunica azi cryingcryingcrying_

| adrianaa a răspuns:

Se spune ca e bine ca atunci cand cineva apropiat a murit sa ti apara in vis. tata a murit de aproape un an si niciodata nu l am visatstraight face

| madalinutza_1064 a răspuns:

A ajuns in iad