| Amy95 a întrebat:

Ce inseamna daca am visat-o pe bunica, moarta de 10 ani(e ceva vreme), era foarte urata in vis, agresiva, vroia sa imi scoata ochii, chiar sa ma omoare daca refuz sa ma duc cu ea unde ma chema, in final am fugit cumva de ea, cand m-am intors, il luase pe bunicul... A fost teribil visul! Mentionez ca am iubit-o foarte mult pe bunica, si ea la fel, a avut un suflet foarte bun, pasnica, a murit de cancer, a apucat chiar sa se roage inainte sa moara. Iar bunicul e in viata, multumesc Domnului, are 85 de ani aproape, sanatos tun, nici eu nu sunt asa in forma ca el, desi am 20 de ani. Nu il vad bolnav sau sa moara. Eu cel putin imi fac griji, si mama tot timpul viseaza urat despre mine, ba sunt intr-o balta de sange, ori pur si simplu dispar fara urma, iar visul meu recent sa prevesteasca ceva?

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Draga Amy, ai frumoasa varsta de 20 de ani...e vremea sa te lasi sa crezi in superstitii si prevestiri: nu suntem noi nimeni sa credem ca ni se prevesteste nu stiu ce prin vis. Visele mamei tale reflecteaza grija ei de a nu ti se intampla ceva rau, iar ale tale, grija ta ca bunicul tau sa nu pateasca ceva. Asa lucreaza subconstientul la voi si pare sa fie genetic acest lucru, deoarece si mama ta are acest gen de vise. Si eu cand trec printr-o perioada de stres visez tot felul de lucruri ciudate, uneori chiar am cosmaruri cand ma tem de un insucces, dar acest lucru nu inseamna ca acele vise imi prevestesc mie in/succesul, ci ca temerea mea refuleaza prin astfel de vise. Exact acelasi lucru se intampla si la voi: pentru mama ta cea mai importanta persoana esti tu, iar tu se pare ca iti faci griji pentru bunicul.
Spor in cele bune happy

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu,azi visele nu mai inseamna nimic.Nu trebuie sa iti faci griji.

| Dorugar a răspuns:

Faptul ca postezi comicariile pe care le visezi nu inseamna nimic altceva decat faptul ca iti pierzi timpul cu prostii, si mai ales ca ai alte griji decat cele care privesc propriul tau viitor.
Iar acel vis inseamna ca daca continui sa-ti risipesti timpul pe potcoave de cai morti, viitorul tau se va razbuna pe tine si ca te va lovi cu maciuca in cap de te va distruge, si uite asa, din cauza ca esti superficial si nu ai griji pentru viitorul tau, inseamna ca nici nu vei avea viitor frumos, si ca vei ajunge sa lingi icoane spurcate cu scuipati ca sa te rogi la Domnu Nimeni din cer sa te ajute, pentru ca nu te-a dus capul sa te ajuti singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu o sa moara bunicul tau, ai grija sa nu te inbolnavesti tu foarte grav.am patit eu asa ceva si am racit de era sa dau coltu.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

"multumesc Domnului" pastilele pe care le ia bunicul tau sunt facute de zeul ala sau de oamenii de stiinta? visele sunt trimise de subconstient in constient.(el preia controlul atunci. asa cum si respiratia o face tot subconstientul in timp ce dormi si chiar cand esti treaza).
nu e nevoie sa iti faci griji degeaba.

| AliGab a răspuns (pentru OmulDeStiinta1986):

Daca fata crede in Dumnezeu nu ai niciun drept sa comentezi...bravo ei...macar crede in ceva spre deosebire de altii

| OmulDeStiinta1986 a răspuns (pentru AliGab):

Hai nu mai zi. ce crestin smecher esti tu. big grin fata a pus o intrebare in public, iar eu fac parte din public si i-am raspuns.

| Scarlettt a răspuns (pentru OmulDeStiinta1986):

Nici de una, nici de alta ..De chimisti ..Altceva decat"oameni de stiinta mai stiti? Cu toate ca sunt de acord cu ce-ai zis in a doua parte