| anonim_4396 a întrebat:

De ce oare ma enervez de la nimica cu prietenul meu, nu ma inteleg de loc cand nu este as vrea sa fie si cand este ma enerveaza, sau mai mult daca sunt nervoasa si vine el chiar daca el nu face nimic ma enervez pe el si ma descarc pe el, ufffffffffff iar am gresit acu el e suparat si e si normal dar nu stiu cei cu mine de ce am comportamentul asta fata de el dar numai cu el... vi s/a intamplat si voua?!

Răspuns Câştigător
| cely a răspuns:

Probabil nu iliubesti suficient. Ai nvoie de cineva care sa-ti suporte mofturelele de aceea il astepti.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca ori esti suparata pe el dintr-un alt motiv, nu-l poti ierta si atunci iti reversi alte suparari pe el, fie fiindca nu-l iubesti si atunci simpla lui prezenta te enerveaza.

mariana
| mariana a răspuns:

In primul rand cred ca tu nu-l iubesti pe prietenul tau, asa cum te iubeste el pe tine, ori poate ca a fost acest sentiment dar s-a pierdut in prezent si cred ca, de fapt, esti suparata pe tine si te razbuni pe el, care se pare ca nu are nici o vina, sau cel putin aceasta vina nu rezulta din intrebarea ta. Ne-ai scris ca, doar cu el ai aceasta comportare agresiva si certareata, de aceea trebuie sa te gandesti, atunci cand esti singura, ce astepti tu de la acest baiat. Daca esti prietena cu el doar pentru ca nu ti-ai gasit pe altcineva, cred ca ar fi cazul sa-i spui acest lucru pentru a nu-l amagi. Sentimentele unui om nu trebuie exploatate si injosite, ofensate, pentru ca daca este prieten cu tine, cu toate ca tu ai aceasta comportare, el tine efectiv la tine. Fa-
ti un examen de constiinta si vezi ce astepti tu de la el, discutati daca ai ajuns la o concluzie si cred ca, este cazul sa-ti ceri iertare ca, ai fost asa de nepoliticoasa si asa de certareata, pentru ca nici un om nu merita sa te comporti cu el de asa maniera cum ai facut tu.
Imi pare bine insa ca tu singura ti-ai dat seama ca este ceva in neregula cu modul tau de a te comporta cu el si este un pas important pentru a incepe sa te corectezi, ori sa iei o atitudine pozitiva in cazul in care doresti intr-adevar sa continui relatia cu acest baiat. Iti doresc succes si inainte de a fi agresiva sau de a te certa, gandeste-te daca ai motiv si chiar daca ai avea motiv, se pot comporta si discutii civilizate, in orice domeniu ar fi, fara a ajunge la cearta. Succes.

assiris
| assiris a răspuns:

Pentru ca esti posesiva, vrei sa domini si nu te poti stapani, nu gasesti o cale prin care sa existe intre voi armonie, intr-un cuvint nu prea il iubesti.

| bunica a răspuns:

Nu-l iubest cu adevarat. pune-ti multe intrebari la care sa-ti raspunzi si vei afla cauza.

| LoryM22 a răspuns:

Da eu asa fac mereu cu iubitul meu, insa ma intelege ca eu nu am avut o copilarie chiar frumoas ais m-a afectat.Probabil ai strans mai multa energie negativa, sau esti intr-o stare mai proasta, ori emotional, financiar, fizic.

| elutzza_5346 a răspuns:

Cateodata da. dar tu esti cumva geloasa pe el? sa stii ca si eu am patit asa ceva si sa ai grija pentru ca eu acum m-am despartit de el. sper sa nu patesti k mine.ai grija.BAFTA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si eu ma enervez f. f. f repede...
n e ca nu il iubesti.
darin clipele acelea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil nu-l iubesti si prezenta lui te enerveaza.

| laura1991 a răspuns:

Da... uite la mine sunt unele momente.mai voua poate o sa vi se para amuzant dar mie nu
iimai zic cateodata.
bai tunu aice comenat infata mea eu am fost virgina iar tuh... tuh sa taci ca nu ai nici un drept
i-am zis 1 data ca.
parca am fost super nesimtita ...totusi simteam nevoia sa i-o zic. mi-amluat inima in dinti ampus mana pe umarul lui si am inceput.
auzi bebe... sti mie cateodata imi e naspa sa te ating adica sa make love... pentru ca stiuca ai fost cu altelel acarevine si raspunsul mult asteptat
ce credeti?
rolling on the floor)
pai ce ai ma cu mine ca doar m-am spalat si eu ce naiba... chiar asa.
eu de asta vorbesc serios cateodata nici nu vreau sa il vad in fata ochilorbig grin
dar sunt momente in care nu l-as mai lasa:X si e atat de placutbatting eyelashes