| Anda_4662 a întrebat:

numele meu este Alexandra. Sunt o persoana foarte nervoasa in orice moment, chiar si cand vorbesc cu prietenul meu ma enerveaza tot ce zice si il rog mereu inainte de a vorbi cu mine sa se gandeasca de doua ori si sa-mi vorbeasca o data, dar mereu zice ceva care ma deranjeaza si totusi inteleg ca el face tot posibilul sa nu ma enervez. Chiar daca ma cunoaste foarte bine, nu a reusit niciodata sa-mi vorbeasca sa fiu si eu multumita. Cu familia mea sunt la fel de nervoasa, mai ales pe mama... orice mi-ar zice ma enerveaza si imi vine sa trantesc tot. In plus ma oftica si faptul ca nu sunt foarte tare incat sa nu plang de draci, sa trantesc iar cand imi vine curajul sunt foarte calma, incat ii enervez pe toti. Un sfat? Am nevoie! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ela_PuRpLe a răspuns:

Buna.
Vrei sa spui ca esti mai tot timpul nemultumita si te enervezi foarte usor?
Inainte de a te enerva, numara pana la 10 sau cat vrei si, pana iti trece, impune-ti sa nu mai te enervezi chiar asa usor.
Daca nu reusesti, vorbeste cu un psiholog.

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Eh asa eram si eu prin a 8
Dupa am lasat asta deoparte.
SI prietenu tau tolereaza cam mult
In locu lui iti ofeream eu calmante
Sau te calmam eu cel mai frumos
Tu vrei ca lumea sa se poarte frumos cu tine
Dar tu cum te porti cu lumea?
Cu ce mana dai in viata cu aia ti se ofera
Acum vorbesc din experientalaughing

| inna a răspuns:

Din cauza hormonilor, asa este in adolescenta.Incerca sa-ti controlezi iesirile...Va trece si aceasta perioada mai zbuciumata din viata ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preotu

| d33a_2347 a răspuns:

Cand ai nervi strange din dinti si calmeaza-te... u sjti nervoasa pentru ca asa vrei nu pentru asa esti...incerca sa dormi mai mult, sa nu te gandesti la nimic cateva zile si vei fi mai calma