| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt incapabila sa iubesc, sa fiu afectuoasa? Mi-a fost oferita afectiune in copilarie, chiar si acum, dar nu pot oferi inapoi si nici nu pot iubi. Ce se intampla cu mine? sad

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu te iubesti suficient pe tine deci nu ai cum iubi pe altcinevawinking

Elianna
| Elianna a răspuns:

Banuiesc ca iti iubesti parinti si nu la asta faci referire. Daca este vorba de indragosteala, aceasta va veni cand te vei astepta mai putin. Ea nu te intreaba daca vrei sau nu vrei, te va pali in moalele capului si gata.Nu poti hotari tu cand sa iubesti, pe cine, cat timp...Ai rabdare si o sa iubesti.Si atunci... o sa vezi tu cum elaughing

| Roby67 a răspuns:

Eu nu stiu varsta pe care o ai, dar probabil esti foarte tanara. Nu-ti fa probleme, cu timpul inveti totwinking

| BeT a răspuns:

Poate esti putin mai mult egoista, doresti sa ti se daruiasca tot timpul? Iubirea inseamna Daruire, incearca si ajutati parinti, prieteni, incearca sa faci numai bine tuturor doar asa ti se va deschide inima spre Iubire. Dar inainte de toate trebuie sa te iubesti pe tine insuti iar pentru a te iubi trebuie sa te eliberezi de prea mult orgoliu, egoism, etc.etc.Doreste putin si Daruieste mult, te va ajuta.

| aaaaaaandreea a răspuns:

Nu se intampla nimic.Fii tu insuti. Nu moare nimeni fara sa iubeasca stai linistita. Din punctul meu de vedere exista trei mari puncte de reper : nasterea, iubirea si moartea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ptr ca ce vrei tu trebuie sa vina neimpus si neconditionat si impotriva oricarei ratiuni dar vad ca tu o vrei facindu-le pe toate trei.Nu-i posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru raspunsuri.
Nu ma refeream la indragosteala, ci la iubire in general.Chiar nu sunt egoista, daruiesc, imi ajut prietenii, dar nu stiu, simt ca nu e din iubire, ci mai mult ca sa nu-i pierd, sa nu fiu singura.