| OanaG a întrebat:

Am aproape 2 luni de cand sunt cu prietenul meu, si nu stiu ce mi se intampla. Nu pot deloc sa fiu afectuoasa cu el, sa-l iau sa-l pup si altele. El fata de mine e "dragastos" sa zic, ba chiar foarte[ma intelegeti voi], dar eu nema`! Uneori simt ca ma plictiseste, nu stiu, dar imi dau seama ca nu simt aproape mai nimic, dar sunt zile in care am o stare naspa, si ma gandesc la multe lucruri, de ce nu ma suna, etc, si ma deprim cand ma gandesc cum voi fi cand ne vom desparti. El are 22 ani, si eu 18. Uneori mai iese prin oras cu prietenii lui, fara mine, si ma gandesc ca se poate uita la alta chiar daca el zice nu si nu! De ce ma simt asa? Voi va atasati repede de o persoana? Dupa cat timp puteti iubi acea persoana?

4 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Atata timp cat tii la o persoana sau o iubesti nu ai cum sa te plictisesti de el. daca spui ca nu simti nimic, atunci nu are rost sa iti mai bati capul! Pana la urma inima e cea care dicteaza. Poate ca esti putin geloasa din cauza ca te-ai obisnuit cu el, sau nu stiu. Vorbeste cu el si luati o pauza, sau spune-i cateva zile ca nu poti sa te vezi cu el fiindca ai treaba sau ceva, si vezi cum iti e fara el! Daca isi e mai bine fara el parerea mea este sa pui stop! Dar daca te simti rau si esti numai cu gandul la el, nu renunta! Poate in timp se va amplifica dragostea pentru el! Niciodata nu sti ce iti rezerva viata! Oricum capul sus :*:*

| Adorable a răspuns:

Dacă tu nu simţi nimic pentru el, de ce mai sunteţi împreună? Stai să te consumi din diverse motive, însă nu îţi dai suficiente motive de a rămâne lângă tine. Soluţia este în mâinile tale şi este numai una - Apropie-te de el cât de mult poţi astfel încât să îl simţi aproape, să ai încredere în el şi să fii sigură că nu îl mai ignori pe viitor. După ce te vei ataşa de el, vei vedea că totul va fi mai frumos, iar tu vei sta fără grija că nu te sună sau că se uită după alte fete.

| Simona1984 a răspuns:

Buna, Oana.
Opinia mea este ca tu nu il iubesti, ca probabil nici nu iti place foarte mult, avand in vedere ca nu ai chef sa il pupi, sa fii afectuoasa, si spui ca te si plictisesti uneori cand esti cu el. Ceea ce simti tu pentru el cred ca este doar simtul proprietatii, al posesivitatii.Nu iti place, iti este indiferent cand e cu tine, dar nici al alteia nu ai vrea sa fie. Poate ca ar trebui sa iti gasesti un partener pentru care sa simti ca astepti cu nerabdare sa fie cu tine, iar pe acest baiat sa il lasi sa isi gaseasca o iubita care chiar sa il iubeasca.Numai bine!

| DjXero a răspuns:

Cred ca problema e la tine nu e la el.