| anonima4all a întrebat:

De ce uneori lumea e asa rea si vrea intotdeauna sa ne fac rau? eu nu inteleg asta. voi ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| andreea_8479 a răspuns:

Invidie, vor sa ne fie superiori sa ne controleze.nu vor egalitate.sh de aici incep acele 'razboaie' chiar sh intre cei mai buni prieteni.intotdeauna va fi asa. din nefericire

| liliana83 a răspuns:

Sunt persoane care le place sa ignore, persoane invidioase si nu in ultimul rand... dar cata inteligenta au? persoane care se uita cu o privire rautaciasa la tine chiar daca le dai, le dai si iar le dai. parerea mea? ferestete.

| bibitza a răspuns:

Sunt unii oamenii care nu au propria viata si se ia de celelante vietii din juru' lui... a face bine e greu dar a face rau e mai usor uneori o facem chiar fara sa vrem sad

| silvia_2359 a răspuns:

Societatea in care traim? Valorile morale pe care nu le au, educatia? Si sunt atat de multe exemple...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă nu ies în centrul atenție trec la atac prin a face rău. Așa consideră că devin importanți.
Pa, pa.