| anonima4all a întrebat:

De ce unori lumea e asa de rea cu noi si ne vrea numai rau? eu nu inteleg asta! voi ce parere aveti despre cei care va vorbesc pe la spate si rad de raul vostru?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Pentru ca asa e lumea.Trebuie sa cunosti omul rau ca sa il stii aprecia pe cel bun.La fel e si cu faptele.Trebuie sa ti se faca ceva rau...ca sa stii aprecia cand cineva face o fapta buna pentru tine.

Asta e viata...nu ai ce sa faci.Singura chestie pe care o ai la indemana e indiferenta. Cat timp tie nu iti pasa ce zic ceilalti...vei iesi mereu in castig si vei purta mereu capul sus orice s-ar intampla.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt foarte putini si ii ignor. Nu m-am mai simtit vorbita pe la spate de ani buni si nici nu cred ca imi vrea cineva cu adevarat raul. Poate sunt cativa invidiosi pe mine, dar nimic periculos.

eileen
| eileen a răspuns:

Eu ii las sa vorbeasca, nu au decat... nu trebuie sa mai tii cont atat de rautatile altora, daca tu te stii impacata cu tine insati, sigur se vor gasi si altii sa vada ce fata buna esti tu, cel putin, asa iti filtrezi prietenii.

| ines a răspuns:

Cei ce te vb pe la spate sunt prea lasi si nu au curajul sa ti spuna ce au de spus parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca sunt invidiosi sau nu te cunosc indeajuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă sunt vorbită pe la spate înseamnă că am valoare iar persoanele în cauză nu au atâta mândrie să vină să-mi spună în față ce au de spus. Asta se numește lașitate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai probleme mari, trebuie sa mai cresti la minte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea oamenilor is rai din cauza invidiei, insa trebuie sa mergi mai departe pentru ca exista cineva acolo sus care vede ce se intampla si va avea grija de toate...asta e parerea mea.