| MehRoxy a întrebat:

De ceva timp ma enervez din orice.
Tip sau
Trantesc usa
Ba chiar mai am putin si injur straight face
Nu stiu ce sa fac straight face

Răspuns Câştigător
| A4DrIAn a răspuns:

Intreresant am avut aceiasi problema.
Am fost la medic si mi-a zis sa fac urmatorl lucru:
Diminita dupa ce ma spal pe fata si pe dinti sa ma duc afara si stau minim cel putin 5 minute si sa ma relaxez si sa ma gandesc la niste lucruri frumoase.
2.La ora 12 sau ora 1 sa ma pun in pat si sa dorm maxim o ora
3.Cand te mai ai putin si te enervezi sa tragi aier in piept si sa te potolesti va fi mult mai bine mult succes.
Te rog fundahappy

8 răspunsuri:
| gigel68 a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai, dar la unele FEMEI asta e din cauza lipsei activitatii sexuale. daca nu ti-ai inceput viata sexuala, fii sigura ca NU e din cauza asta.
de obicei cand patesc asa ceva dau vina pe stres, pe programul incarcat, pe epuizare fizica/psihica. incearca sa stai cateva zile fara calculator/tv, sa dormi 9-10 ore, sa faci putina miscare, sa mananci sanatos, si sa nu-ti pese prea tare ce se intampla in jurul tau.

| A4DrIAn a răspuns:

Mersi Roxy sper ca te-am ajutathappy

| miradoniz a răspuns:

Ce e excelent contra nervilor este oboseala fizică; poți sa înoți,dacă ai unde; să pleci undeva o zi,într-un loc frumos; să te plimbi-să schimbi aerul; apoi,când ești obosită varză-partea a doua,la fel de plăcută:relaxarea! poate o baie calda, masaj cu uleiuri frumos mirositoare, ce se poate.Important este sa faci tot programul,că degeaba speli rufele, dacă nu le și întinzihee hee iar dacă le întinzi nespălate-sunt aerisite, nu curate.Domnul să fie cu tinehee hee

| Bezea a răspuns:

Simplu ori esti posedat de SATANA ori ai fumat prea multa iarba... Te las pe tine sa alegi, dar ca un mic sfat daca alegi prima varianta am o veste proasta pentru tine( trebuie sa mergi la un psihiatru).

| Alexandrumar1 a răspuns:

E o perioada de ster o am si eu ultimul timp nu suport zgomotul tip dupa orice lovitura cu usa sat daca merge telivizorul prea tare,ca sa sscapi de asta trebuie sa meditezi,adic sa te odihnesti la natura sa asculti sunetele naturii in real sau daca nu ai sansa sa iai niste muzica de meditatii,stresurile astea le ai din cauza la pc,fa ce am zis.: muzica usoara si natura,si lasate de pc, si o sa-ti treaca, iti garantez

| SuperMagicSmile a răspuns:

Poate fi din cauza stresului.in cazul asta trebuie sa iti faci timp din cand in cand in care doar sa te relaxezi si sa-ti uiti problemele pentru un timp.

Daca doar esti asa atunci poate vrei sa incerci un psiholog? Te poate ajuta sa-ti exprimi sentimentele in moduri mai productive. si sa realizezi ce te deranjeaza cu adevarat.

| Biggiesan a răspuns:

Se gaseste in farmacii extract de tei picaturi, costa vreo 17 lei si e foarte bun, te va calma si nu-ti va da nici dependenta ca e natural.Merita incercat!

| alexandru17 a răspuns:

Stai linistita te inteleg perfect si eu trec prin aceeasi situatie si iti zic ca e din vina unor persoane unor probleme care nu ne asteptam la ele dar iti zic ca e o perioada care probabil ori ce om o are asa ca stai linistita o sa trecem impreuna chiar daca nu ne cunoastem happy