| Usordargreu a întrebat:

Sunt fata si cand ma enervez am tendinta sa injur sau sa mai dau cate una, vreau sa ma calmez dar nu stiu cum.sau ma tai cu lama dar nu prea mai vreau
Aveti voi variante? Va rog

Răspuns Câştigător
| Felissa13Eden a răspuns:

Inseamna ca ai niste trairi interioare puternice.Cred ca esti in perioada adolescentei in care hormonii isi fac de cap prin corp.
Stai linistita, eu ma bateam cu baietii pe la 13-14 ani, dar am trecut si peste crizele de nervi.
Respira si incearca sa constientizezi ce se intampla in jurul tau atunci cand te enervezi.
Nu te mai taia cu lama, draguta, suntem prea frumosi ca oameni sa ne mutilam corpurile.O sa ai corpul asta toata viata, chiar daca ai probleme emotionale acum, tu esti singura care poate sa aiba grija de tine.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Apeleaa la un psiholog.

| wpetterssone a răspuns:

Autocontrol. Știu este greu, dar vei reuși. Nu recurge la practici sângeroase. Evită situațiile de a te enerva. Cere ajutorul unei persoane de încredere.