| demideli a întrebat:

De la cati ani poti sa faci copii?

17 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Din punct de vedere biologic, o domnisoara poate ramane insarcinata din momentul in care ii vine prima menstruatie( menarha). Asta daca bineinteles, fata intretine relatii sexuale cu un baiat.

| mihaibrasov a răspuns:

Sanatos e bine pe la 22-30 de ani, dar recordul mondial e pe la 10 ani.

| RS4 a răspuns:

Daca e sa judecam prin prisma celor trei factori (biologic, financiar si social), 30 de ani este varsta optima pentru a face copii: inca nu e tarziu pentru organism, cuplul este in curs de maturizare, iar doua salarii stabile i-ar putea asigura celui mic cele necesare. Dupa aceasta varsta, desi familia prospera si este mai stabila emotional, organismul femeii intra in regres din punct de vedere al fertilitatii.

Dar, daca te grabesti tare, poti face la orice varsta, dupa ce apare menstruatia! bafta!

| Cretzule a răspuns:

Doamne... poti si de la 11

| Marcelino a răspuns:

Sanatos si legal ar fi de la 18 ani dar cred ca se poate si mai devreme.
Am cunoscut pe cineva care a nascut la 15 ani.

| rahelyta a răspuns:

Eu stiu o fetita ce a nascut la 11 ani o dato si la stiri. dupa ce iti vine menstruati poti ramane insarcinatahappy ai grijahappy funda plz

| RUMBURAK a răspuns:

Cam aici e problema.ca multi fac copii cand pot.nu cand sunt pregatiti. putem sa facem copi? hai sa-i facem! dar trebuie intrebat:santem pregatiti, santem capabili, santem destul de maturi? copii se pot face de la 13-14-15 ani. din pacate! 11

| BYBY a răspuns:

Imediat dupa ce apare prima mestruatie...
Daca vrei sa te distrezi asa mai bine fa-o cu protectiewinkinganticonceptionale sau el cu prezervativ.
dar daca ink esti mikwinkingnu inkerk astahappy
Cred ca nu vrei sa auzi plansete d copii...
parerea mea. tu faci cum vreiwinking:*

| KhloeAfterDark a răspuns:

Eu presupun ca varsta minima e 20. Abia atunci esti un om matur (la unii oameni nu se atribuie acest lucru). Daca cineva vrea sa-si distruga viata, poate naste de la 19, 18 sau chiar mai putin.

| PiGeY a răspuns:

Am avut o colega pe clasa a 9 in primul semestru era gravida. S-a lasat de scoala!

| Andrux a răspuns:

Pai daca corpul tau e pregatit de o sarcina.si acum.

Dar daca ao om jur de 15 ani...sa nu te candesti la copii de acum.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copii la imprimanta? de cand inveti sa o folosesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cand iti vine menstruatia de atunci poti ramane insarcinata, dar daca te referi la ce varsta e indicat parerea mea e ca de la 20 in sus, dar sa faci cu cineva stabil si pe care il iubesti si te iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face si la 12 ani ma refer la femei dar barbatii pot face copii de la 13-14 ani... dupa mine

| Choco a răspuns:

De la prim menstruatie poti sa faci copii tongue

| justme_2041 a răspuns:

Pai sora mea la 25, si eu zic ca atunci!:*sanatate si multi pupici

| sk8terkid12 a răspuns:

18?