| maxim789 a întrebat:

De la ce varsta poate fi o relatie serioasa?

19 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Depinde,unii se maturizeaza mai greu, altii mai repede...
Restul sunt doar chesti puerile, mai ales ce e pana in 18-20 de ani!
Acum nu prea are prea mere relevanta varsta.
Dar nici sa cazi in extrema cealalta.
Persona e mai importanta decat varsta!

| Adry05 a răspuns:

Nu exista varsta, poate fi oricand daca se iubesc, respecta si-si doresc asta

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Chiar si de pe la 14-15 ani, varsta fetei. Baiatul trebuie sa aiba vreo 17, dar asta nu e o regula.
Aici, m-am referit la relatii reusite, ale adolescentilor care 'cresc' impreuna, si rezista ani si ani, poate chiar toata viata.
Dupa 20 de ani deja ai standardele tale, planuri de viitor, e mai usor sa iesi cu cineva, dar mult mai greu sa gasesti o compatibilitate buna, pentru ca nu vei mai accepta sa schimbi prea multe la tine, si nici partenerul nu se va schimba pentru tine.
Iar in materie de relatii scurte si proaste, campioni as zice ca sunt unii adulti, ca la ei se vede mai urat; inca nu exista agatatul in club, pe cand diferiti 'domni' erau deja pe la a 5-a nevasta, si mereu aveau probleme in casnicie.

| T0T a răspuns:

De la oricare. Mai bună întrebare e la cel fel de nivel intelectual poate fi.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Sau daca iti gasesti partener/a potrivit/a pentru stilul tau de viata si pentru ceea ce esti tu.

| SilentRain a răspuns:

30 de ani

| OldSoul a răspuns:

De la varsta in care vei fi in stare sa-ti asumi propriile decizii, propriile greseli.

| RainmakerX a răspuns:

Cica 15... pe vremea mea la 15 jucam baschet si Mount&Blade cu prietenii. Macar 17 daca ar fi spus...
Nici macar nu realizezi ce simti la 15 ani, dovada zecile de copii care zic "Abia m-am intalnit cu X fata si mor dupa ea."

| alina2k18 a răspuns:

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De atunci de cand amandoi pot fi maturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când e strict bazata pe un acord reciproc. Nemaicontând alte chestii.

| Raducons a răspuns:

De la varsta de 15 ani poti sa ai o selatie serioasa la fete, la baieti cred ca dupa 20 ani.

| ACTH a răspuns:

De la orice varsta daca aveti capul pe umeri.

| Valyasdfg a răspuns:

De la cât vrea mușchii tăi, eu la 8 ani mă lingeam cu una după bloc, ce... când simți o faci, prin grădiniță deja mâna îmi umbla prin alte părți, știi vorba aia, dragostea nu are vârstă, succes!

| Insideb0i a răspuns:

Dupa 20 de ani. din propria experienta. inainte de 20 este doar copilarie

| leiidinbanie8 a răspuns:

20 in cazuri comune, daca cei doi sunt foarte maturi si inteligenti se poate si de la 18. Niciodata sub 18.

| mandylopez a răspuns:

Depinde de caractere.

| Dinica_Iuliana_Mihaela_1995 a răspuns:

De la orice vârsta dacă exista seriozitate din partea fiecăruia!