| UrsachiTudor a întrebat:

Salutare TPU, numele meu este Tudor, astazi vreau sa va spun povestea mea sad
Deci, am fost cu un prieten la cineva, sa vedem daca iese afara. El a zis ca nu iese, iar noi am fortat un pic usa. Eu m-am retras, insa, prietenul a ramas cu mana pe geamul usii si a spart geamul. Ok, am plecat noi de acolo, trec 4 ore, vine taicasu lu' ala la mine acasa si ii spune tot maicamii. Taicamiu era cam beat, si a inceput a da in mine cu pumni cu picioare, m-a pus jos, m-a calcat in picioare, mi-a dat o tigaie in cap. Eu, am incercat sa ma apar si i-am prins un pumn in plina figura lui taicamiu. Dupa pumnul asta, taicamiu avea sa cada jos. S-a ridicat si a inceput sa-mi dee cu tigai, borcane tot. Am avut un semn urat in zona ochiului, parintii mei luandu-mi calculatorul si spargandu-mi si telefonul... Eu am plans, am zis ca ma sinucid si maicamea mi-a dat o palma. Eu in momentul ala am plecat afara, si am venit peste 5 ore, fiind 12 noaptea. Maicamea m-a injurat si m-a iertat. Dar, eu tot sunt traumatizat de la acel pumn, dat de taicamiu in mine si de la acel pumn dat de mine in taicamiu. Va rog, ajutati-ma, ce pot sa fac? crying Stau si plang noaptea pentru ca m-au batut si mi-au luat pc-ul...

6 răspunsuri:
| e1xtz a răspuns:

Nu este o situatie placuta, nu am un raspuns care sa te ajute...este foclorul tipic romanesc.

DAR, de suferit pentru ce suferi mai tare, ca te-au batut sau ca ti-au luat pc-ul?

| tudorelul a răspuns (pentru e1xtz):

Pai, pc-ul il am, mi l-au dat, dar ca m-au batut. copii au ras de mine la scoala... si m-a afectat grav.

| Pinocchio a răspuns:

Problema in familia voastra este agresivitatea si alcoolul.
Din pacate se pare ca in asta ai crescut si daca nu ai grij asa vei face si tu cu copii tai, cand vei fi mare.
Ar fi bine ca atunci cand deja este posibil (sa ai peste 18 ani) sa scapi din acel mediu, sa te pui pe picioare si sa incepi sa-ti revizuiesti viata ta.
Deja si tu dai semne de agresivitate (nu e de mirare), si cu mult autocontrol te vei putea schimba in bine.
Imi pare rau de tine, condittiile tale in familie se pare ca nu sunt ideale.
Tot ce poti face e, sa nu intri in scandaluri si mai ales acasa in familie sa rabzi.
Si oricat de beat sa fie parintele tau, sau chiar sa te loveasca, tu nu ai voie sa dai in ei!

| vadic9901 a răspuns:

Cum ai scris asta dacă n-ai pc sau telefon big grin ...ai încercat să-ți ceri scuze sau vei spune ca vei repara geamul sau ca o sa muncești la prietenul tău o luna in grădina, ceva găsești tu...

| tudorelul a răspuns:

Mi-am facut un cont nou, eu sunt Tudor Ursachi...

| IonicaFrumusica a răspuns:

Off doamne ce intamplare... O sa treaca pedeapsa si o sa uiti!