| jomoloe a întrebat:

De obicei cand parintii te prind ca fumezi sau lucruri de genul si te descopera ca le faci in ascuns, cand afla vin si iti zic in fata sau mai asteapta ceva timp sa vada sau sa te prinda?

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu, te cheama afara la o tigara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vin și îți dau bani de țigări

| Den1sa a răspuns:

Pentru ca in momentul in care afla cel mai probabil sunt in soc poate nervosi, ar veni imediat sa vorbeasca cu tine, depinde de fiecare parinte in parte, dar s-ar putea si sa fie genul ăla de pariniti care analizeaza ca sa fie siguri si cauta dovezi dupa care sa vina sa-ti spuna ca sa nu mai poti nega dupa aia.

| Anee1667 a răspuns:

Uneori parintii chiar si atunci cand descopera lucrurile gresite pe care le faci, tind sa nu iti spuna nimic o perioada pentru a-ti lasa un timp pentru a-ti gasi curajul de a-ti asuma greseala si responsabilitatea a ceea ce faci. O zicala spunea ca "O greseala recunoscuta este pe jumatate iertata", recunoastera unei greseli dezvolta sentimentul de incredere si vointa, iar iertarea devine mai usor de oferit.

| Ana2920 a răspuns:

Stau să te prindă/ vadă, ca să se convingă, să nu te pedepsească fără dovadă. Îți zic să nu fumezi sau să faci lucruri de genul care îți afectează starea de sănătate, deoarece 1. Vei avea mari probleme de sănătate și 2. Vei fi pedepsit mult timp de părinții tăi, pentru că vor fi foarte nervoși.