| Deea1111 a întrebat:

Cum sa nu se prinda parintii tai ca fumezi?big grin FUNDA!

11 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

In primul rand nu fumezi inauntru, sau daca o faci, e de preferat sa fii singur acasa pentru cel putin o zi, ca sa iasa mirosul.
Poti fumea afara, in locuri in care parintii sau cunoscuti de-ai lor nu te pot vedea, iar astfel nici nu va ramane prea mult miros pe haine. De mirosul de pe maini poti scapa (insa nu in totalitate) spalandu-te cu un sapun care miroase puternic sau folosind gel dezinfectant pentru maini (pentru ca are si acesta un miros care acopera), insa nu va iesi complet decat dupa ceva timp (o zi, cam asa).
Oricum, la un moment dat este posibil sa nu dai atentie unui detaliu si sa fii prins, insa tu stii cum ar reactiona ai tai si cat de precaut ar trebui sa fii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te lasi de fumat. daca sunt nefumatori este imposibil sa nu isi dea seama la un moment dat. fumul de tigara are un miros specific si intra si in par, si in haine se simte si in respiratie, te imputi cu totul.

| KristalPop a răspuns:

Eu pe la 14-15 ani fumam cu colegii în spatele şcolii laughing. Poţi fuma oriunde unde nu sunt cunoscuţi. Te speli pe mâini, pe dinţi, o gumă. Însă ai grijă să nu se prindă mirosul de haine.

| Inemes a răspuns:

De ce sa nu te prinda?
Te prind, iti dau o bataie zdravana de iti iese fumul din tartacuta, renunti si uite asa scapi de toate necazurilewinking

| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Mesteci guma. Te stergi pe maini cu servetele umede. Te dai cu parfum.winking
(Toate astea le faci cu cel putin 15 min inainte sa mergi acasahappy )

| GigicaBetonica a răspuns (pentru PsihopedagogCristinaM):

Pai dacă tu fumezi la 14 și fumezi o țigara și apoi te dai cu parfum și îți ștergi mâinile cu șervețele se ia mirosul de țigara? NU ȘTIU NU SUNT FUMĂTOR DAR VREAU SA MA APUC și de asta te întreb

| MetalheadSatan666 a răspuns:

Pai mesteci guma, iti iei fiole de parfum dupa tine, te stergi cu servetele umede si mananci ceva.Cam atat fac eu big grin

| claustrofob a răspuns:

Un sfat sincer: RENUNTI! Chiar daca ti se pare greu. Consider ca fumatul este mai mult o fiţă! Intr-adevar sunt cazuri in care fumatul a ajuns o dependenta, dar in cazul tau nu cred ca e asa. Nu vorbesc din prisma unuia care nu a fumat niciodata. La un moment dat am inceput sa am si eu viciul acesta dar am constatat ca nu se merita. Chiar sa imi bat joc de banii in felul acesta? Dar mai ales de corpul meu!

| Catalin150396 a răspuns:

Pur si simplu` gasesti pe jos 2 bete si tii tigara in bete gen:chinezii aia cum mananca laughingsi nu uita Guma Mentolata... fundita puppy dog eyes?

Răspuns utilizator avertizat
| Mrsquid2003 a răspuns:

Tine tigara cat mai departe de tine:de haine de par, tine-o cu ceva.Mesteca guma cu miros de menta dupa ce ai mestecato stai vreo 5 minute afara sa dispara tot mirosu ca daca nu mesteci guma cam deloc si incepi asa deodata sa mesteci multa guma isi vor da parintii seama ca fumezi, date cu parfum si tot stai asa vreo 10 minute afara sa se duca mirosu de la tot ca daca nul folosesti deloc si incepi asa din senil sa-l folosesti te vor prinde ca fumezi.EU LA FEL FAC SI NU MAU PRINS DE VREO 1-2 ANI CA FUMEZ }:]... SPER CA TEAM AJUTAT.>:]

FUNDA?