| Andreea5to7 a întrebat:

De un an am o relație foarte frumoasă cu cineva. Nu prea ne certam, ne-am creat o legatura f stransa si stam împreună de 3 luni. Problema este ca el este foarte posesiv, mi-am inchis contul de Facebook din cauza lui, nu e de acord sa merg in alt oras la facultate, se supara daca vreau sa ies fara el si nu ii place cand vorbesc cu orice alt ce persoana de gen masculin sau femimin. Nu este genul care sa faca crize sau sa se comporte urat, doar se supara. Si am facut niste compromisuri ca sa ii fac pe plac fiindca tin mult la el si am vrut sa ne mearga bine. Dar am realizat ca dacă nu e el acasa sau e la munca ma simt singura, efectiv nu mai am cu cine sa vorbesc fiindca am ajuns sa ma departez de toti. Si chestia asta nu m-a deranjat asa tare pana acum, cand chiar am realizat ca daca nu ar mai fii el, chiar as fi singura. Chestia e ca lui ii se pare normal asa, am incercat sa deschid discuția asta cu el dar mereu imi spune ca nici el nu mai are prieteni si ca e cel mai.bine sa ne avem unii pe altii. Nu zic ca nu e bine sa avem o legatura stransa. dar mi-ar placea totusi sa am cu cine discuta sau sa am un grupulet, o persoana cu care sa ies la o cafea cand el e plecat mai bine de jumatate de zi la munca. Iubesc sa petrec timp cu el dar e o mica perioada am inceput sa simti nevoia sa socializez, sa mai ies. Si nu stiu ce ar trebui sa fac, cum ar trebui sa vorbesc el. Nu vreau sa regret deciziile luate. I miss my liberty.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

E nebun gelos desparte te de ăsta acum se preface ca e supărat pe tine dar o sa vezi mai incolo o sa devina agresiv, un om care î ti impune cum sa traiesti acela nu i ti vrea binele, tu nu trebuia din cauza lui sa ti pierzi legatura cu prietenii tai, nu vezi ca ăsta te manipuleaza cum vrea el? Cine este el? Lasa l in colo desparte te de el ca te va imbolnavii de nervi vei fi singură si bolnavă, părintiităi ce zic? Ei sunt de acord sa ti petreci timpul cu un om ca ăsta? Ce varsta ai?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce relatie toxica. Suferi cumva de Stockholm? Cauta pe google daca nu stii ce e aia.

| Andreea5to7 explică (pentru anonim_4396):

Parintii mei îl cunosc. Şi nu au de spus nimic fiindca nu stiu de asta. In afara de asta relatia e normala.

| Andreea5to7 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 18 ani şi jumătate
Iar el 23

| Andreea5to7 explică (pentru anonim_4396):

Si nu cred ca am acel sindrom

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă, sănătate multă.

| AndreiMarius01 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nebun esti tu.Nici nu il cunosti si gata imediat il etichetezi. In situatia data, fata putea vorbi fata in fata cu respectivul si sa ii spuna tot ce simte ea. Se poate discuta cu calm si rabdare mai ales daca exista atractie intre cei doi. Gelozia e naturala. Orice om o are, doar ca poate oscila, mai rau sau mai bine, depinde de situatie. In situatia data o discutie serioasa putea sa rezolve o mare parte din probleme. Efectiv vorbeau amandoi si conveneau ce sa faca si ce nu, tinand cont de dorintele fiecaruia. Daca totusi celalalt nu intelegea si nu tinea cont de dorintele celuilalt, se desparteau in mod pasnic. Orice are o rezolvare. Dar sa cataloghezi un om nebun si posesiv cum ai spus tu denota faptul ca esti o persoana imatura. Nu il cunosc pe respectivul si nici pe tine. Doar ca genul tau de raspuns m-a uimit(in sens negativ).

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AndreiMarius01):

La revedere. noapte bună