| DeliaCute a întrebat:

Deci am atatea amintiri frumoase cu el,ne-am uitat unul in ochii celuilalt, ne zambeam. Mai demult mi-a dat block pe fb si vineri cand i-am zambit si i-am facut cu mana m-a deblocat. I-am trimis cerere si i-am dat like la o postare cu doi indragostiti intr-o statie, si noi ne vedem in statia de autobuz si ma trezesc cu un block. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Poate ca nu ii dai semnalele pe care ar trebui sa i le dai cand il placi, el nu stie ce sa creada si reactioneaza ciudat. Ai avut acum doua saptamani episodul cu palma. O fi crezut ca iti place de celalalt coleg, in general te tachinezi cu cineva care iti place.
Ai putea incerca sa ii arati mai mult ca iti place de el, poate sa il inviti tu la plimbare dupa ore sau in weekend. Sau sa ii spui ca te astepti ca o sa te plictisesti in vacanta si ti-ai dori sa iesiti impreuna. Fii tupeista daca vrei ca baiatul sa fie al tau happy

| DeliaCute explică (pentru SkyPilot):

Asa o sa fac! Multumesc, insa nu mai am timp de invitatii la plimbari, maine e ultima zi in care sper sa ne vedem in statie. La faza cu palma, el se baga in seama si parea deranjat desi nu avea nicio legatura in ecuatia aia. Vinerea trecuta cand el a coborat si eu am ramas i-am facut cu mana si i-a zambit(un progres pentru rusinea mea fata de el)si mi-a raspuns la fel.

| SkyPilot a răspuns (pentru DeliaCute):

Pare deranjat pentru ca il interesezi. Este gelos happy Aceasta e legatura lui cu faza respectiva. Fa ceva sa va vedeti in vacanta daca nu vrei sa stai singura. Afla-i numarul de telefon si invita-l. Fii tupeista, nu ai nimic de pierdut. La varsta voastra o relatie care merge bine este foarte frumoasa.

| DeliaCute explică (pentru SkyPilot):

Întrebare : cum îi cer numărul de telefon, adică îmi e rușine puțin să mă duc la el pur și simplu ca o obsedată :îmi dai numărul tău de telefon? Doar asta vreau da știu, cu invitatul mă descurcwinking

| SkyPilot a răspuns (pentru DeliaCute):

"Ai vrea sa ne vedem in vacanta? Imi dai un numar la care te pot gasi?"
Baiatul te place clar din ce ne povestesti. O sa se topeasca tot pentru ca ii dai atentie. Nu esti obsedata. Noi consideram o fata obsedata sau disperata cand ii dam un semnal clar ca nu ne place, iar ea nu il ia in seama. Nu este de loc cazul tau.

| DeliaCute explică (pentru SkyPilot):

Vroiam să fac așa pe facebook dar dacă mi-a dat block,nu am avut ocazia... Totuși o să îi dau atenție,nu garantez dacă îl voi vedea mâine și e ultima zi.Cel puțin,voi încerca,îți mulțumesc pentru sfaturi. De ce mi-ar da block pe facebook,nu l-am bombardat cu mesaje,like-uri, comment-uri, share-uri, tag-uri nimic doar i-am dat cerere, am vorbit cu el (2minute maxim, a fost foarte restrâns în vorbă) mi-a dat block, vineri după zâmbetul și făcutul cu mâna din autobuz m-a deblocat, i-am dat un like la un videoclip și cerere din nou și m-am trezit iar cu un block. De ce?

| SkyPilot a răspuns (pentru DeliaCute):

Nu stie sa se poarte cu o fata. Ar vrea sa iti atraga atentia, dar in acelasi timp ar vrea sa arate ca nu ii pasa. Pot sa iti scriu ceva pe privat?

| DeliaCute explică (pentru SkyPilot):

Da.

| DeliaCute explică (pentru SkyPilot):

Aștept să îmi trimiți happy

| SkyPilot a răspuns (pentru DeliaCute):

Am trimis.

22 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Hai ca voi sunteti buni laughing
Chiar va potriviti...

| KamaSutra a răspuns:

Lasati facebook-ul si vorbiti in realitate

| DeliaCute explică:

Block*. De ce? Ce parere aveti? E vorba despre acelasi baiat din intrebarea anterioara. Ma baga in seama, se uita in ochii mei, fac multe sacrificii pentru el si el imi da block in loc sa vorbim. Funda.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru DeliaCute):

Chiar habar n-am, si sa stii, raspund pentru ca incerc sa te ajut.
Ceea ce voi spune e si intrebare si raspuns : Inca nu i-ai spus? Ce mai astepti? rolling on the floor

| Daniellllll1 a răspuns (pentru DeliaCute):

Block? Poate din greseala, si poate ca din cauza ca te place...

| DeliaCute explică:

Pe facebook nu prea am vorbit, dar nu inteleg de ce mi-a dat block? Nu suntem impreuna, nu i-am gresit cu nimic, dar imi zic in sine ca il uit dar cand ma priveste in ochi sau cand il vad ma topesc.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru DeliaCute):

Cand il vezi spune-i, sau daca nu poti, spune-i pe facebook. Ceva de genu', il intrebi daca n-o sa rada ...inventezi tu ceva. si ii zici, nu va rade, am zis si eu doar asa.

| DeliaCute explică:

Daca m-ar placea nu mi-ar da block, ar vrea sa vorbim si asa pana in toamna nu ne mai vedem. De ce ce sa ii spun, ca nici macar sa nu se mai uite la mine? Sa ma respinga? Cum adica ma place daca mi-a dat block? Stiu ca vrei sa ma ajuti, multumesc si de aceea te apreciez. Spune-i tu daca vrei iti dau facebook-ul lui si numele meu real da vezi ce reactie are laughing). Desi am pus pe o prietena, i-a spus dar nimic.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru DeliaCute):

I-ai spus la o prietena? Sper sa nu fie ca prietenii mei rolling on the floor(sunt de treaba, dar i-au spus rolling on the floor ) vezi ca iti scriu ceva in privat.

| DeliaCute explică:

Pai eu am pus-o sa ii spuna. Ori si-a dezactivat contul, nu vad motivul pentru care sa imi fi dat block.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru DeliaCute):

Poate a fost un gest pentru a te indeparta, pentru ca te place, dar nu poate sa-ti spuna, sau in cel mai rau caz, nu te place. imi pare rau ca-ti spun. astea sunt singurele 2 variante, parerea mea, si tind sa merg pe prima varianta.

| DeliaCute explică:

De ce m-ar indeparta daca ma place, din contra? In realitate e altfel si depinde de ce persoane sunt langa noi, cand sunt unele persoane e mai restrans in vorbe si priviri, dar cand nu e altfel. Asa sunt si eu, nu vreau sa afle unele colege.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru DeliaCute):

Habar nu am ce sa mai spun, in afara sa-i zici intre 4 ochi ce simti, uita-te in privat, acolo ti-am scris ce-am patit, si ce mai patesc rolling on the floor