| PrenumeNume35 a întrebat:

Doar mie mi se intampla asta? Mi-au dat cerere pe Facebook ceva persoane, am vorbit noi cat am vorbit(dar nu prostii), frumos unul cu altul si doar ma trezesc ca mi-au dat block. Nu pot sa inteleg ce le-am facut.....Eu am fost de treaba cu ei...ei nu m-au cunoscut decat pe internet. Si tot acolo m-au si blocat! Eu nu sufar de aia dar ma tot intreb ce le-am facut. Asa din senin sa iti dea cineva block ii ciudat, una din ei mi-a trimis si un like inainte sa imi dea. Oare de ce credeti? Aveti vreo idee?

4 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Pur si simplu acele persoane au hotarat ca nu mai vor sa discute cu tine si au sistat posibilitatea unei discutii viitoare.
Oamenii fac clasamente, ii judeca pe ceilalti, se apropie sau se indeparteaza de cineva dupa cum simt ei.
Nu stiu ce discutii ati avut dar daca te-au blocat inseamna ca au decis ca nu mai vor sa discute. Poate sunt genul de persoane care daca cineva le scrie se simt obligate sa raspunda si nu vor asta.
Uita de acele pesoane si gata! Eventual da-le si tu block ca sa fii sigur ca nu te mai deranjeaza nici ele daca se razgandesc. Vorbeste doar cu cei care vor sa vorbeasca cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun Venit pe Facebook. Am cont pe Facebook din anul 2010 si nu numai asta e problema. Sunt multi frustrati, iar daca cineva are pica pe tine te raporteaza din te miri ce. Anul acesta mi-a fost interzis de 12 ori dreptul de a posta in grup ( cate 7 zile restrictia ), o atentionare ca postarea x contine "limbaj care incita la ura " si era o poza funny; o restrictie 24 ore si inca una de 72 ore si nu am avut voie sa postez, sa comentez, sa dau like, share, sa vorbesc pe messenger.

30 zile restrictie pe Facebook si nu am avut voie tocmai ce am scris mai sus. Iar in prezent am o alta interdictie de 30 care expira abia pe 19 Decembrie.
In concluzie, e plin de oameni frustrati care din lipsa de ocupatie iti raporteaza postarile si culmea, Facebook tot lor le da dreptate.

Cat despre block-ul in messenger tin sa iti zic ca si eu mai procedez astfel. Mai ales ma enervez atunci cand expediez un mesaj, vad ca da seen apoi unseen; seen si nu raspunde deloc sau raspunde abia dupa doua zile timp care l-am vazut online tot timpul.
De fapt persoana respectiva imi arata ca nici macar nu este interesata de socializare, iar in lista sa de prieteni m-a adaugat cat sa ma aibe la numar si sa arate altora "cati prieteni are el", dar nu socializeaza cu nici unul. Asa ca, eu pentru ce sa il tin in lista?
Socializarea pe Facebook e frectie la picior de lemn si atat m-am amagit cu prieteniile astea virtuale incat nu mai am nevoie.
Anul trecut am avut 900 de prieteni si atat am facut curatenie pana am ajuns sa am doar 6 prieteni. Prieteni pe care ii cunosc si in viata reala.
Nu mai accept prietenii pe Facebook si nu mai socializez cu nimeni pentru ca nu ai cu cine.

| ibaal a răspuns:

Cui ii pasa!? Cine sta in loc de ei!? Fiecare cu piticii lor pe creier laughing

| Ana45699 a răspuns:

Deci mi s-a întâmplat la fel. I am răspuns unei fete la story și i am spus ca parul ei e dragut (sunt fata) și mi-a spus mersi. După ma trezesc cu Block aiurea. Fel de fel de persoane.