| anonim_4396 a întrebat:

aș cam avea nevoie de niște sfaturi.să începem cu începutul. într.o zi, cam acum două luni -trei eram cu o tipă în autobuz și era un rocker foarte drăguț lângă mine.îmi zămbea. apoi eu am ieșit din autobuz. ieri am intrat în autobuz și ce să vezi. același rocker de data trecută doar că de două ori mai zâmbăreț și la fel de scump. se uita la mine incontinuu și îmi zâmbea.azi m.am întâlnit iar cu el în stație și vorbea la telefon.m.a văzut și a zâmbit apoi a plecat prin spatele unor blocuri, și s.a întors la mine cun trandafir puțin ofilit care mirosea a parfum bărbătesc și mi-a spus : a cam murit. și eu i.am spus : oww.ce drăguț. nu.i nimic e cute. aș fii vrut să fac atunci cunoștiință cu el dar vorbea la telefon și am spus să nu mă bag. și după a venit un autobuz și a intrat în el. mi.a zâmbit, mi.a făcut cu ochiul și apoi i.am făcut cu mâna. mâine mă întâlnesc cu el sigur. știu când pleacă în fiecare zi și stația unde îl pot găsi, dar problema este că vineri plec la țară și nu știu dacă îl voi mai vedea vreodata. începe scoala și sunt de dimineață.el începe programul la 1:30 iar eu termin la 2. nu știu ce să fac. ce reconmandați să.i spun mâine? să.i cer un facebook, ceva? dau fundă!

Răspuns Câştigător
| KinoAndreea a răspuns:

Da pai ar fi bine sa-i spui maine. Daca de ceva nu are timp...sau chestii, ii poti cere facebook-ul si puteti vorbi acolo, sa va cunoasteti. happy

| KinoAndreea a răspuns (pentru KinoAndreea):

Mersi pentru FUNDA puppy dog eyes.

| KorpiklaaniV a răspuns (pentru KinoAndreea):

Cu plăcereee :3. nu a mai venit tipul azi oh go on mnda. ce să fac. ăsta e noroc meu din totdeauna. eeh. dacă nu vine mâine la 1:30 e clar că nu.l voi mai vedea. :-

| KinoAndreea a răspuns (pentru KorpiklaaniV):

Incearca sa mergi putin mai repede in statie...ia pe cineva cu tine si il astepti acolo. Asculti muzica, ceva, pana vine aubuzul. thinking sau mai stai 10 min chiar daca e 1:30 ca poate mai intarzie autobuzul.

| KorpiklaaniV a răspuns (pentru KinoAndreea):

Am făcut cunoştiinţă până la urmă cu el atunci, by the way. acum suntem prieteni foarte buni şi de atunci vorbim în fiecare zi. am fost şi pe la el pe acasă.e super ok. mulţumesc mult, din nou!:*

| KinoAndreea a răspuns (pentru KorpiklaaniV):

Heeeyy big hug nu ai pentru ce! happy

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lasa-l pe el sa faca toate astea, un lucru e sigur:te place si poate e genul de baiat care atunci cand ii place de o fata, face tot posibilul s o cunoasca, asa ca nu iti face griji ca nu-l vezi maine sau ca nu va potriviti cu orarul scolar, gaseste el o modalitate

| zăGhost a răspuns:

Maine du-te la el si zi-i ceva de genul "multumesc pentru trandafir... X (numele tau), imi pare bine".
Ar trebui sa faca el restul.

| Anduu a răspuns:

Vorbeste cu el... explica-i situatia, discutati, imprieteniti-va. Apoi cere-i nr. de telefon si facebook'ul.Restul depinde de voi.Deci...Fundita?