| LavInIAiulian a întrebat:

Deci am o stare de somnolență continuua de vreo 3 zile, îmi puteți spune vă rog de ce!?

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Iarna lipsa luminii face ca energia din organism sa scada, recomand sa nu stai doar in casa, macar jumatate de ora iesi afara la o plimbare, separat de scoala/munca, ai nevoie de aer, bagi o casca in ureche, nici nu iti dai seama cand trece timpul.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate te paste o raceala, gripa, covid sau pur si simplu ficatul este obosit.

| johnnny123 a răspuns:

Bazându-ne pe ce?

| SkandallKamataru a răspuns:

Pai dormi laughing... cate ore dormi pe noapte? Stabileste-ti un program de somn si nu il mai schimba.
Dormi cat trebuie, mananca cum trebuie, si n-ar trebui sa ai probleme.
A si ai si activitate fizica.
Pe la mijlocul zilei daca te simti in continuare obosita, bea o cafea.

| colonelumorteni a răspuns:

E si varsta,,, cu cat imbatranesti obosesti mai repede ca tatae cand il lua somnu pe scaun nu avea niciun ficat marit

| Foxyroxy1234 a răspuns:

Incearca sa ai un stil de viata sanatos, o dieta echilibrata cu multe vitamine... Daca nu iti revii consulta un medic?