| mODIN a întrebat:

Deci,de la 4 ani parintii mei s-au despartit.La 10 ani,maicamea a gasit pe cineva cu care se potrivea in sfarsit.Cand aveam 11,s-au casatorit.In fine...acum am 13 si am un laptop pe care taicameu vitreg il mai folosea sa vorbeasca cu fratele lui in italia,si azi l-a folosit cat eram la scoala.Cand am venit,i-am zis ca data viitoare cand il foloseste,sa-l bage inapoi in priza.El m-a intrebat daca nu puteam eu si singur.Si s-a certat cu maicamea rau de tot.Sau mai certat pana acum,dar nu chiar asa rau,si maicamea zice ca s-ar putea sa divoteze.Oare vor divorta?

Răspuns Câştigător
| Jameson a răspuns:

Nu cred ca vor divorta. Trece...

16 răspunsuri:
| SingleStarOnTheSky a răspuns:

O cearta nu este un motiv intemeiat de divort, in plus doar cei doi pot decide asta.Si oricum, nu cred ca mama ta ar vrea ca tu sa mai suferi odata din cauza unui divort...adica tu sa o vezi pe ea suparata si ingrijorata.Sincer cred ca nu au motiv, fiecare cuplu se mai cearta si impaca.straight face

| Crisu a răspuns:

Nu, nu cred că vor divorţa. Adică, din atăta lucru să pornească o ceartă? Până la urmă nu ţi-a zis nimic atât de rau. Iţi sugerez să vorbeşti cu mama ta şi să-i explici că ăsta nu este motiv de divorţ şi să nu facă vreo prostie pe care mai târziu să o regrete. :*

| mona a răspuns:

Daca ajung la divort fi sigur ca nu din cauza la laptop o fac,motivele ar fi altele care numai maicata le stie,poate s a inselat in privinta lui si nu e barbatul cu care sa si petreaca restul zilelor[traiesti o viata, vorba vine, langa un om si ajungi la concluzia ca nu l ai cunoscut deloc]

| ZvT a răspuns:

Dacă eram în locul tatălui tău vitreg îţi mai trăgeam şi un şut în fund că eşti obraznic.

| mODIN explică (pentru ZvT):

Ba,tu nici nai gandit ce ai zis

Răspuns utilizator avertizat
| dina001 a răspuns (pentru ZvT):

De ce sa ii deie un sut in fund? nu are dreptul nici macar propriul tau parinte dar un strain numit tata vitreg

Răspuns utilizator avertizat
| ZvT a răspuns:

Când o să mai creşteţi o să înţelegeţi ce am zis. Cum să-i spună un puştan de 13 ani ce ar trebui să facă. Eu să vin de la muncă şi să mă certe un ţânc care nici buletin nu are nu aşi accepta.

| Bruneticaa a răspuns:

Da, pentru fericirea mamei tale spune-i ca mai are balta peste, te-am pupat:*

| mODIN explică:

Nu dau funda pana nu vad daca se depart sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce e psibil happy dar nu din cauza ta sigur au ei motive mult mai serioase... happy. Pot sa iti pun o intrebare daca nu te deranjeaza? : Cum ai reactionat dupa primul divort al parintilor tai?

Răspuns utilizator avertizat
| LalLyBoOmD a răspuns:

Da. Funda?

| NumaiPentruMine a răspuns:

E posibil.Nu prea ai noroc de felul tau.

| dina001 a răspuns:

Daca vor divorta nu o va face din cauza ta banuiesc poti s aiti dai seama ca vor divorta din cauza unui obiect si cu siguranta a unor probleme mai grave