| Soryc a întrebat:

:XX Azi parintii mei sau certat foarte rau sad
Tata sa imbatat si stiti cum e si a inervato pe maicamea si a aruncat vaza si a trecut fix prin ochii mei a aruncat farfuria si acum dorm separati sad
Ce credeti vor divorta ca nu vr crying(((((((
Funda

15 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De divortat nu divorteaza, deoarece. o cearta, si-a dat seama ca a fost baut, dar si taicato are o minte de copil de 3 ani cum pana mea frate arunci cu vaze. in fine, porcarie asta, e drojdier taicato(betiv)? consuma calumea sau o data la an laughing, spune-i si tu lui maicata sa nu se mai supere asa, are dreptate si ea dar, sa o lase mai usor sa nu il bage in seama, si cel mai simplu daca nici nu aduce bani in casa adica taicato, si doar maicata, mai si bea, sincer divortul este meritat.

| Mikhtarian a răspuns:

Vina ii apartine tatalui tau,si tu nu prea ai ce face ca esti mic.
Tot ce-ai putea face e sa-i vorbesti cu el si sa spui ca ti-e bine in familie,ca nu vrei sa se desparta, ca-i iubesti asa.
Daca tu nu incerci nimic, probabil ca se va ajunge acolo daca nu se mai inteleg.
Sa refaca casatoria, si sa stea pentru iubire, caci tu esti facut din iubirea lor

| TizZu15 a răspuns:

Nu cred ca vor divorta din prima, dar daca o va tine tot asa, s-ar putea sa divorteze.sad

| ceaiuldetei a răspuns:

Oamenii au talentul să se certe, deci nu dispera : ) nu contează că sunt căsătoriți, divorțați, bătrâni sau tineri.

Oamenii își găsesc alinare în alcool și nu trebuie să te superi din cauza asta, nici tu și nici ăilalți. Dacă omul la băutură e prost, nu pune la suflet. Trimite-l la culcare sau pleacă tu. Nu da apă la moară.

Dacă mama ta s-a enervat, trebuia să bea și ea un pahar cu el și să poarte împreună o discuție:

"Bun, bei. Vreau și eu să beau un pahar cu tine și să stăm puțin de vorbă, pentru că ceva se întâmplă și săturându-mă să îmi fac scenarii, am preferat să vin lângă tine și să discutăm deschis, ca să pot să înțeleg și eu ce se întâmplă și să îți ofer un sprijin, în cazul în care ai nevoie."

Doar că mulți oameni nu sunt foarte deschiși și se apucă de făcut scandal, în loc să rezolve problemele pe cale amiabilă.

Dacă vaza ar fi trecut "fix prin ochii tăi", ori erai moartă la ora asta, ori erai la spital. : )

Dacă ei dorm separați, înseamnă că au nevoie de niște timp. Au nevoie să se gândească și să vadă ce e de făcut.

Nu fi șucărită, că n-are rost. Mulți oameni dau divorț. Și motivele pot fi foarte mult. Fie nu mai vor să fie împreună, fie nu îi mai ține nimic, fie nu au puncte de vedere în comun, fie s-au săturat și vor altceva. Nu trebuie să te simți tu vinovată din cauza asta. Liniștește-te.

Nu îți vei avea părinții mereu aproape. Trebuie să înțelegi asta. Și indiferent dacă ei se hotărăsc să dea divorț, tu vei rămâne oricum copilul lor și asta nu o poate schimba nimeni.

| NeymarJr11 a răspuns:

Nu cred, ca se vor desparti daca se iubesc mult. Din iubirea lor ai aparut tu tongue. Vorbeste tu cu ei sa se linisteasca ca nu mai suporti tu sa ai vezi certati. Incearca sa comunici cu ei, ajuta-l pe tata-l tau sa scape de bautura, vorbeste cu el cand e treaz sa nu o mai loveasca pe mama, ca la betie face multe ce nu le mai poate regreta niciodata.

Ps : Baftatongue

| CorNNeL a răspuns:

Nu se vor desparti stai linistit mane, tu nu te baga sa stii, ca esti mic.

| PiinkSmiile a răspuns:

Hey!
Uaff! Urasc certurile dintre parinti! angry
De obicei se intampla acest lucrur,atunci cand aceea scanteie dispare,cand atractia dintre ei se risipeste.
Sincer,acum nu cred ca se vor despartii, dar daca vor continua asa...S-ar putea sa se desparteasca.S-AR PUTEA! Nu stiu cu siguranta. sad Dar S-AR PUTEA sa ramana impreuna, doar de dragul tau. happy Cel putin ii vei avea alaturi de tine.

Uite, am un sfat pentru tine, ca sa-i readuci la dragostea lor.
1.Nu-i mai lasa sa doarma separatii! Cearta-te cu mama ta si spune-i ca(in caz daca doarme cu tine) nu vrei sa dormi cu ea, sa mearga inapoi langa tatal tau.

2. Poti sa-i ajuti sa reveina la momente romantice.Nu stiu cum, dar incearca! Tu ii cunosti cel mai bine.winking

3.Incearca sa le amintesti de timpurile petrecute ca o familie perfecta etc.

Gaseste idei prin care sa le faci relatia mai puternica! Roaga si prietenii sa te ajute cu asta!

SUCCES!

| Bufferia a răspuns:

Tot ce se poate dar ai pute sa readuci flacara dintre ei cu lucruri mici te duci la mama ta si ii spui:mama m-am gandit mult cum l-ai intalnit pe tata?
ce ti-a placut la el cel mai mult care era felul sau de a fi? daca ea nu-ti raspunde incerci cu tatal tau : tata cum te-ai indragostit de mama?
apoi cauti in poze vechi cauta poze de la casatorie asta va ajutale arunci prin casa sa le vada ei asa o sa-si aminteasca cat de mult se iubeau si mai pe seara fai sa plece undeva in parc sau tinei ocupati si fa-le o surpriza cu o masa romantica in camera lor

| Ralucutza15 a răspuns:

Nu este dupa tine, nu tu decizi daca vor divorta sau nu.Si parintii mei sunt despartiti, iti dai seama ca nici eu nu am vrut, dar daca nu e sa fie nu ai ce sa faci.Asta e. Nu poti sa-i ti impreuna cu forta.Ma rog in familia voastra a fost doar o cearta, daca taticutul tau va inceta sa mai bea, lucrurile se vor linisti.Insa daca va fi invers si va continua cu bautura, se va termina rau.Imi pare rau, stiu cum te simti, si eu am trecut prin multe. happy

| Achtor a răspuns:

Poate a fost doar o cearta nu cred ca se vor despartii

| RosyInferno a răspuns:

Ei da de unde? De la o cearta nu te desparti de partenera/pertenerul de viata, cu care mai ai si un copil. Stai calma, ia-o usor si maine vorbeste cu ei. Eventual incearca sa-i convingi sa luati micul dejun sau cina sau. sa faceti ceva impreuna. Tu stai linistita. Nu se va intampla nimic de genulhappy

| Soryc explică:

Asociata telefonului copilului Eu nu mai am nev acum dar daca o sa mai am nev o sa va sun sau daca altii prieteni au nev o sa va zic sa va sune

| AdutzaAde a răspuns:

Cu siguranta nu suntem noi, niciunul, in masura sa prezicem daca vor divorta sau nu! Parintii mei sunt divortati de mai bine de 3-4 ani; desi depinde, copilaria mea a fost in mare parte un cosmar care mi-a umbrit momentele frumoase, ai mei nu doar ca aruncau chestii, se bateau. In fine, nu-s eu aici sa-mi povestesc trecutul. Cert este ca daca se iubesc cu adevarat nu o vor face, dar te rog asculta sfatul meu: Decat sa se impace doar de „dragul copiilor" adica de fatada, mai bine separati si totusi mai ok. O FEMEIE IARTA, DAR NU UITA! (nu trebuie sa fii tu avocatul lor si sa-i impaci, oarecum fortat. Sunt adulti, trebuie sa-si rezolve treburile intre ei, chiar daca astea de multe ori dor!winking Fii tare, life goes on! :*

| Marius06ro a răspuns:

Daca este prima cearta de genul asta nu vor divorta, daca tatal tau nu se potoleste si tot continua sa fie beat in halul ala in care ai spus tu adica sa arunce cu vaza, s-ar putea sa se gandeasca la divort, eu zic sa vorbesti cu tatal tau cand este,, treaz" si sa ii spui ca sa nu mai bea in halul ala, ma bucur daca te-am ajutat happy