| XDarkAngel a întrebat:

Deci...
Eu n-am mai stat cu nimeni aproape de un an. Atunci era altceva, pentru ca in perioada aia aveam prieteni care aveau gasti la ei in cartier si mai mergeam si eu. La mine in cartier, e alta poveste. Imi iubesc carteierul dar in blocul meu si cele de langa e plin numa de batranei. Sunt si cativa copii apropiati la varsta cu mine, dar numa vreo 6 care majoritatea is mai mici ca mine cu doi ani. Prietene mai apropiate am doar una, care sta in apropiere dar nu in acelasi cartier, si si ea e in aceeasi situatie ca mine (aproape), dar ea are o prietena acolo si si la scoala (si asta e alta poveste). Deci nu stiu ce ma fac. Ma simt atat de singura. Sincer prefer mai mult sa am doar cativa prieteni apropiati decat gasti dar e mai bine decat sa fi singur. Nush ce sa ma fac, help TPU! Dau acea mult dorita fundita la raspunsurile bune. happy

3 răspunsuri:
| RyugaHideki a răspuns:

Nu ai destula "putere" ca sa poti sa te muti intr-un loc mai bun deci trebuie sa rezisti asa cum esti in acest moment si sa iesi afara cat mai des, sa legi noi prietenii. Eu unul am multe persoane in cartierul meu de varsta cu mine dar, desi ii cunosc pe toti, nu vreau sa fiu prieten cu vreo cineva. Toti cu care ma inteleg stau la 1-2km distanta de mine. Si este mai bine asawinking

| DeniZu a răspuns:

Hey! stiu cum e, cum te simti, pentru ca si eu m-am mutat recent si blocul din cate am auzit si am si vazut e full de bunici. Bine, acum depinde de tine, de cati ani ai ca sa te preocupe problema asta. Daca ai trecut de 15 ani deja e o problema trecatoare, si chiar neinteresanta. Sii...priveste partea plina a paharului, cunosti cat de cat lumea de prin zona, eu nu cunosc pe nimeni, si sincer nici nu as vrea laughing

| Allix13 a răspuns:

Mutatebig grin(doar o parere)