| Katoky a întrebat:

Deci eu si inca doua fete vrem sa fim prietene (aceste fete sunt verisoare) bunicul lor nu e de acord dar noi am mai fost prietene inaintea ne-am certat si ne-am impacat eu nu is o persoana rea si fetelle stiu asta cele doua cu care vreau sa ne impacam dar bunicul lor nu crede ce sa fac? funda!

2 răspunsuri:
| anonima1995 a răspuns:

Pai daca si cele doua fete vor sa fiti prietene, impacati-va. Incearca sa discuti cu bunicul lor si sa ii explici ca nu esti rea, sau roaga pe cineva din familie sa incerce sa ii explice asta bunicului lor.

| OaNa8690 a răspuns:

Eu am fost intr-o situatie similara doar ca mama lor nu mai vroia sa stau cu ele si mama mea la fel am intrebat-o de ce si mi-a raspuns : nu cred ca sunt niste influente bune dar am discutat cu ambele mame si le-am rugat sa nu mai intervina deci cel mai bine este sa dicuti cu el si sa-l faci sa inteleaga ca sunteti prea bune prietene ca sa renuntati la voi happy