| anonim_4396 a întrebat:

Deci familia mea este foarte retardata, hai sa va explic deci ei imi spun mie sa ies afara eu stau la tara si am 14 ani sa ies in curte dar ei niciodata nu imi spun ce sa fac, ce as putea sa fac in curte la 14 ani atat timp cat copiii nu sunt pe langa curtea mea, sa fac ce? Sa ling pamantul? Ce sa fac? Internetul iti da o ocupatie eu daca stau acum afara ce fac? Ma uit la cer si il admir, mananc frunze?

5 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Iti ajuti parintii. Iei o matura, maturi curtea, uzi plantele (daca nu a plouat de ceva vreme) etc, etc
De facut se gasesc o gramada la curte, numai sa vrei sa faci, dar cum lenea-i cocoana mare, deh

| goguPatent a răspuns:

Gaseste-ti si tu o ocupatie.
eu construiam barcute din lemn
mai ajuta si tu pe la treburi

| Stropdeploaie a răspuns:

Doamne ce ghinion pe tine sa ai o familie retarda.Tu ala inteligentul.pacat sincer chiar nu stiu ce sa te sfatuiesc! Incearca sa le faci o reclamatie la politie sa te scoata din aceea familie retarda.Sa ti gaseasca o familie mai inteligenta care sa te lase sa stai toata ziua pe internet! Succes!

| Anee1667 a răspuns:

Ești mult prea preocupat de lumea ta virtuală pentru a vedea aspectele bune ale unei vieți petrecute în aer liber.
Nu e greșit să ne refugiem în tehnologie: internet, Tv, laptop, telefon ș.a, deoarece asta ne ajută cu adevărat să trece peste această perioadă grea, ideea este că avem nevoie și de timp petrecut afară timp pentru a ne desprinde de aceste lucruri pentru că fie că dorim sau nu sănătatea noastră va fi afectată.
Corpul și mintea ta au nevoi să se recreeze, iar faptul că locuiești la curte e un avantaj, așa că... fie că alergi puțin, fie că alegi să întinzi o pătură și să lenevești în continuare, fie că faci câteva exerciții sau îți pierzi timpul pe lângă părinții tăi, stai măcar 30 de minute afară, va fi benefic pentru tine.

| Cristina788 a răspuns:

Indiferent dacă ești fată sau baiat încearcă sa te ocupi de grădină de exemplu in felul ăsta de apropii mai mult de părinți tăi, sau dacă nu vrei să ieși afara încearcă sa faci ceva prin casă arată că esti de ajutor, sau ajuta persoana la care ții cel mai mult frate sora văr daca ai