| Dobrinx a întrebat:

Salutare TPU! Mi s-a întâmplat chiar acum o chestie "ciudata". Sunt la țară și cumva curtea găinilor este fix lângă camera unde stau ( nu întrebați de ce și cum laughing nu are importanță ).

S-a urcat o găină pe pervazul geamului de 3 ori (de fiecare dată am dat-o jos). Am ieși afara și vreme de 30 minute am stat pe afară, timp in care, ce sa vezi, găina a stat cuminte in curte laughing ).

Ajung în camera, ma pun in pat și nu trec 10 secunde... găina hop iar pe pervazul geamului. De data asta am lăsat-o până s-a dat ea jos singură. (imi ciocănea in geam in dreptul unor icoane rezemate acolo și... cam atât).

Nu sunt superstițios și nu cred in chestii din alea cu vrăji etc. Totuși parcă e prea mare coincidența așa ca am zis sa pun o întrebare aici.

Voi ce credeți ca reprezintă/înseamnă? Am 24 ani, sunt cu capul pe umeri, nu e nimic inventat doar ca mi se pare o întâmplare demnă de discutat cu cei care au afinitate pentru " paranormal, ritualuri la vrăjitoare și mai știu eu ce laughing)) ).

Nici măcar nu pot sa ma gândesc la categoria potrivită.

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

O fi fost vreun dihor care dă târcoale prin zonă. Niște camere video ar face lumină în gândurile tale.
Pe de altă parte, găinile și păsările în general nu dorm pe pământ decât în cazul în care clocesc. Ele au nevoie să doarmă la înălțime. Pervazul ferestrei a fost văzut mai bun decât ceea ce este în coteț (mai ales dacă a avut parte de vreun bullying în coteț).

| lpavel a răspuns:

Gaina apreciaza compania oamenilor si cum tu ai fost mai aproape de ea merge dupa tine! Daca ai fi crescut la tara ai stii asta si nu ti-ai crea tot felul de scenarii de groaza... laughing si mai ai si 24 de ani laughing

| Darius50boss a răspuns:

Nu este nimic important

| Darius50boss a răspuns:

Dacă bătea în dreptul unei icoane poate să îți spună că icoanele sunt false

| Alegss99 a răspuns:

Se pare ca gaina este mai inteligenta decat tine.

| andreiul539 a răspuns:

Inseamna absolut nimic.