| anonim_4396 a întrebat:

Despre ce sa vorbesti la prima intalnire?

14 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cand mergi la o intalnire trebuie sa stii ceva despre preocuparile persoanei, asa ca te documentezi usor ca sa poti sustine o convesatie. Oricum, nu se discuta lucruri savante.Totul trebuie sa decurga natural.

| Linda a răspuns:

Poate ii spui cum visezi sa fie familia ta cand o vei avea...

| Delia a răspuns:

Pai, prima intalnire ar fi practic si primul pas spre a va cunoaste mai bine.Ai putea s-o intrebi ce-i place, ce nu-i place din mai multe domenii, de ce e pasionata, ce hobby-uri are, dar fara sa sune a interogatoriu. Ii si vei da impresia ca esti interesat sa o cunosti cat mai bine.Atentie la intrebarile indiscrete sau prea personale.Incearca sa aveti un dialog echilibrat, incurajeaz-o si pe ea sa te intrebe ce o intereseaza despre tine.

| carminaburana43 a răspuns:

La prima intilnire tatonez in mod discret cam ce subiect il intereseaza pe partener, daca ma intereseaza dezvoltam impreuna subiectul... daca nu-mi place despre si ce vb atunci nu-i de mine... ii multumesc de prezenta si vin acasa. Dar daca ma intereseaza subiectul... ajungem departe...

| Parintele a răspuns:

Despre muzica, artisti preferati, prieteni, intamplari de la scoala. un pic de barfa. ideea e sa nu te plangi si sa nu te lauzi.

| albastrel a răspuns:

Dhoaaamneee de cand nu am mai avut o intalnire... o prima intalnire...am si uitat despre ce se vorbeste crying

despre muzica, jocuri, filme, in general sa incercati sa descoperiti ceea ce aveti in comun...winking

| funnymantm a răspuns:

Depinde de compatibilitatea persoanelor respective. cu unele pers exista momente de tacere, cand cu altele vorbesti de numa numa big grin, eu am vb si de fizica cuantica la o prima intalnire laughing a fost fain.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

despre transportul in comun! e acum! unde locuiti? ce studii aveti? hobby -uri etc 1

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

despre transportul in comun! e acum! unde locuiti? ce studii aveti? hobby -uri etc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Despre sex. Ce rost are sa ocolesti atita timp cind s-ar putea sa mearga din prima?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Despre dei place

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In principal vorbesti de hobbyurile unde lucrezi/stundiezi...despre prieteni tai etc etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde...

| mariamaya08 a răspuns:

Despre hobby-urile voastre, despre personalitatea voastra si despre ce lucruri va plac voua (filme, muzica.etc). In niciun caz despre familia la care visezi laughing, deoarece exista fete/baieti care se sperie de casatorie, familie si peste 1 an, 2 de relatie. dar la prima intalnire! Mult succes!