| OkMaVrei a întrebat:

Cum e la prima intalnire?

Răspuns Câştigător
| gossipgirlxoxo a răspuns:

Stresant in prima faza. te gandesti daca ii place cum te-ai imbracat, cum ai parul, cum zambesti, cum vorbesti.etc,etc.Apoi daca va sunteti pe plac lucrurile revin la normal.si veti putea comunica fara probleme. xoxo

13 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Depinde cum pici pe aceeasi lungime de unda cu cineva. Daca e totul ok, te deschizi si se deschide si vorbiti si vedeti ce aveti in comun, va simtiti bine, daca nu sunteti pe aceeasi lungime de unda, e un pic stanjenitor, cam multe pauze in conversatie, cam multe glume pe care nu le intelegi sau la care el nu rade... Depinde de compatibilitate.

| Bacemi a răspuns:

E mai greu la inceput pentru ca sunt multe emotii. Dar dupa ce vezi ca esti pe aceeasi unda cu partenerul te simti mai bine si nu mai ai atatea emotii. De obicei vrei sa pari cat mai cool si exista sansa sa cazi in penibil. Trebuie sa fii tu, sa te arati asa cum esti naturala. E greu cu primul subiect de discutie, dar dupa aceasta totul vine de la sine. Nu iti fa probleme.

daniela
| daniela a răspuns:

Depinde ce astepti de la prima intalnire

Stefan
| Stefan a răspuns:

Emotionant, inima parca bate mai tare, transpiri, astepti cu nerabdare momentul intanlirii si florile care le tii in mana parca infloresc, te uiti la ceas, vine sau nu vine, dar uite ca troleul s-a oprit si ea, da, ea a venit!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

La inceput... emotii mari love struck Apoi totul bine si frumosbig grin

| Arthur a răspuns:

La fel de stresant ca si la ultima.

| Razvan a răspuns:

Daca sti sa iti controlezi emotiile si sa limitezi pe cat posibil numarul de gafe e binewinking

| LuS[z] a răspuns:

Depinde de comportamentul celor doi. poate sa ajunga a fi a disastrous datelaughingsau poate fi o intalnire frumoasa si romantica din care cei doi raman cu o amintire frumoasa si poate cu un numar de telefonhappy

| Malvina24 a răspuns:

E emotionant! deoarece vrei ca totul sa fie bine exista momente cand o poti da in bara! pana la urma te obisnuiesti cu persoana respectiva si pentru ca nimic nu mai e nou va fi super!

Răspuns utilizator avertizat
| Sasha_3991 a răspuns:

Iti vine s alesini iar apoi iti revi si e totul K!

| mecmecmec a răspuns:

Buna intrebare chiar foarte buna! Totul depinde de parteneri daca sunt firi cu simtul umorului dezvoltat crede-ma se vor distra chiar orice ar face daca unul dintre e e mai retras nu prea merge treaba decat daca e doar puti si partenerul il va face sa se simta bine e prfect!