| LilianaAndreea234 a întrebat:

Din câte știți din cealaltă întrebare sunt foarte geloasa și i-am făcut sotului meu criza de gelozie doar ca s-a îmbrățișat cu o colega de munca de ziua ei acum ne am împăcat dar eu nu mai port verigheta și el zice sa o port pentru ca asa e normal ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Sa o porti si sa treci peste crizele astea de gelozie din nimic. Omul a imbratisat-o doar. Daca ar fi pupat-o pe obraz, bagai divort? Incearca sa vezi situatia si din exterior. El nu a gresit cu absolut nimic.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca mai faci asemenea crize de gelozie, risti sa primesti o citatie... pentru divort!

| MarianWLF a răspuns:

Imi aduc aminte, ma bucur pentru voi dar faptul ca nu porti verigheta reprezinta totusi un semn de protest? Daca da nu stiu cat o poti numi impacare, sa nu fie de suprafata.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai ai doua optiuni: porti verigheta si te comporti ca o sotie normala si iubitoare, sau nu mai porti verigheta si divortezi.

| johnnny123 a răspuns:

Și care-i logica ta în a nu mai purta verigheta? Cu alte cuvinte, ce mesaj vrei să-i transmiți cu asta?

Dacă nu-ți mai dorești această căsnicie, atunci asumă-ți lucrul ăsta și divorțează. Iar dacă nu vrei să divorțezi, atunci poartă verigheta.

Comportamentul tău este complet infantil. Ca să nu mai vorbesc de reacția ta complet deplasată la faptul că soțul a îmbrățișat o colegă de muncă de ziua ei.

| VoidEternal a răspuns:

Mergi și te caută. Ai probleme. Pe lângă faptul că ești geloasă ești și complet imatură.

| siriusblack98 a răspuns:

Are multa rabdare sotul asta al tau, nu gluma. Eu te lasam in secunda doi daca imi faceai faze de genul. Pe termen lung femeile ca tine chiar te distrug psihic ca si barbat. Dupa ce ca e cum e viata asta, ajungi acasa obosit dupa 8-10 ore de munca si te ia psihopata la scandal ca ai imbratisat o colega de munca de ziua ei. Las-o naiba...Ti-a zis inclusiv o femeie de aici de pe TPU din ce observ ca nu e ok cum ai procedat, adica sa nu crezi ca ti o zic doar eu ca sunt barbat.

Răspuns utilizator avertizat