| anonim_4396 a întrebat:

Doar o intrebare am.
Daca tin mult la ea si ii vreau binele, gen vreau sa fie mai inteligenta si spun asta, ii spun sa GANDEASC MAI MULT, si insist pe asta, ca pana la urma e pentru binele ei, cat si al meu adica e ca si cum ar fi a mea si eu vreau sa imi fie inteligenta ca sa am cu cine sa discut mereu la un nivel mai ridicat si e si mai distractiv parerea mea tongue
Ce e rau in asta? Stiu daca ea nu realizeaza asta degeabs dar eu vreau sa realizeze ca e mai bine si de asta insist... tongue
Vreau sa fie si mai intelegatoare si sa lase mai mult de a ea big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voiam sa-ti rau un raspuns serios, dar m-am apucat sa-ti citesc comentariile. Esti obositor. Nu e de mirare ca nu are chef de discutii cu tine fata. Cred ca in orice discutie te-ai baga cu ea, ai incerca sa-i bagi pe gat in jos parerile tale putine si fixe si apoi ai da-o pe aia, cu toti suntem egali, dar nu prea. Groaznic.

74 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu poti schimba o ciudata in om normal.

| Ievi a răspuns (pentru mgtow):

Pai si eu sunt ciudat intr-un fel, fiecare e ciudat in felul lui pana la urma. doar ca semanam mult la foarte multe chestii...
Eu stiu multe si stiu cum sa folosesc informatia, in schimb ea e mai mica nu stie atatea si nici nu stiee cum sa foloseasca informatie, nu asta reprezinta pana la urma diferenta a modului de gandire pe care o numim inteligenta? tongue
Cum sa o fac sa intaleaga ca e bine pentru ea? sa vrea sa isi deschida putin mintea si sa mediteze, sa se descopere ar fi un bun inceput?

| mgtow a răspuns (pentru Ievi):

Da. educo macar poate asa se lasa invatata daca parintii ei nu stiu sa-i dea sfaturi

| 1231242 a răspuns (pentru Ievi):

Sunteți împreună sau nu?laughing
Băi, dacă sunteți, îmi este foarte incert încă, merită să ai un hobby ca ăsta(să schimbi omul), măcar de nu reușești, să îți zici, bă măcar am încercat.

| anonim_4396 explică (pentru 1231242):

Si daca omul ala e bine asa cum e si tu il schimbi in rau? Cine stabileste cum e ok si cum nu e ok sa fii? Cine stabileste cat de inteligenta sau proasta e o persoana? El? No. laughing

| Ievi a răspuns (pentru 1231242):

Pai eu cam asa fac in general, sincer vorbind acum, am incercat cu majoritatea prietenilor, ca zicea cineva mai sus, pai da frate asa sunt eu mai obsedat dupa perfectionism csf laughing
Si da suntem impreuna pe internet cel putin laughing)
la distanta boss laughing

| 1231242 a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema lui și „inteligență" este un cuvânt foarte polisemantic, eu îmi susțin părerealaughing

| 1231242 a răspuns (pentru Ievi):

Va fi un hobby pe cinste, baftăhappy

| Ievi a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu stabilesc eu logic, dar pentru mine daca eu tin la persoana repsectiva chiar si de la distanta, as vrea sa port discutii mai "incitante" mno sa zic asa laughing sau mai realiste pnm, nu tot timpul copilaresti, da fata e mai glumeata, multe zabmete si taca-taca, dar eu vreau sa fim si seriosi, doar ca simt c anul pot, ca am incercat sa fiu serios si se supara, devia de la subiect, zici ca nu-i plac chestiile reale, realitatea e cruda intr-adevar laughing ce sa fac

| Ievi a răspuns (pentru 1231242):

Mda ironia ta nu ma surprinde, stai linistit tongue

| anonim_4396 explică (pentru Ievi):

Cum spuneam, nu sunteti pe aceeasi lungime de unda si nici nu o sa fiti. Cauta-ti o persoana cu care poti vorbi orice NATURAL.

| 1231242 a răspuns (pentru Ievi):

Ce încerc să zic este că tu oricum vei face ce simți..am spus-o într-un mod mai interesant, zic eu.

| Ievi a răspuns (pentru anonim_4396):

Da dar e pacat stii, in afara de chestia asta(care culmea o vad la majoritatea fetelor, gen azi mi facuse faza cu "lasa-ma, am draci" care o vazusem deja la multe alte fete si eram gen wtf... credeam ca."
Daca era si la fel de informata ca mine nu m-as fi suparat big grin
Dar poate ai dreptate pana la urma... am prea multe asteptari de la o fatuca sad of
CHestia e ca eu is cuma zis si natalia caut o dragoste adevarat si sa fiu implinit laughing blushing

| Ievi a răspuns (pentru 1231242):

Bine da nu trebuie sa fii iroonic, sau sa razi de mine, am zis si eu o parere big grin eu mereu is serios, chiar daca mai zambesc sau rad, nu zic vrajeli zic ce e

| anonim_4396 explică (pentru Ievi):

Cred si eu ca e suparata, ce faci tu e un fel de a spune: nu esti suficient de buna pentru mine, dar merge, uite niste solutii, poate te transformi laughing.

| Ievi a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e asta mai.happy
Chestia e simpul fapt ca eu tin la ea si nu-i vreau nimic rau sau sa ma dua mai bun, vezi asa ganditi voi poate si ea cine stie, dar eu o iubesc si nu am nimic cu nimeni, din contra i vreau binele si i-am spus niste lucuri pentru ea in favorul ei, in nici un caz sa para mai prejos sau sa se simta prost, acum daca ea asa gandeste si vede lucurile e altceva...
Nu pot sa stiu cum vede ea lucurile, asta tine de fiecare dar ar trebui sa mai discut cu ea si sa-i explic ca nu e bine sa gandesti negativ niciodata si ca eu chiar tin la ea, nu-mi bat joc de nimeni tongue

| Ievi a răspuns (pentru mgtow):

Acuma, lasand glumele la oparte, sincer, cam dupa tine asa, cati dintr parinti stiu sa le dea sfaturi cu adevarat folositoar ei viata copiilor lor?winking
Stiiim cu toti ca parintii in general sunt in societate asta cle putin "prea ocupati" ca sa isi faca macar timp de odreslele lor, dar minte sa ii mai si educe, in sensul bun al cuvantului educe cu sfaturi pentru viata, cu SCOALA VIETII!, ehh asa ceva mai rar, bine eventual tatiii ca mameleee... laughing domnu cu mila

| anonim_4396 explică (pentru Ievi):

Tu nu intelegi. Relatia voastra o sa se transforme in ceva foarte toxic. Pentru ca voi nu va potriviti. Sunteti doi oameni diferiti, cu interese diferite, daca aveti de invatat ceva unul de la altul ok, dar daca trebuie sa te rogi de un om sa se schimbe, e groaznic. Pentru ea. Ca pentru tine e usor sa aberezi. Schimba anturajul, exista destule fete in lumea asta cu care sa ai ce vorbi. Ai cunoscut o mana de fete, in anturajul tau de basic bitches, iar acum faci niste generalizari atroce. Iesi din cerculetul tau, lasa misoginismul de doi bani și învață să accepți că nu toți oamenii sunt ca tine, sunt oameni cu care poți fi compatibili si sunt oameni cu care nu poti fi compatibil, nu e datoria ta sa schimbi pe nimeni, ca nu esti Dzeu. Cauta oameni ca tine, ca-s destui, nu incerca sa-i induci unei persoane ca nu e ok, doar pentru ca e diferita de tine. E oribil sa traiesti in ideea ca nu esti suficienta pentru o persoana, mai ales cand tii la persoana respectiva. Cand tu poate esti foarte ok in alte contexte. Unii oameni sunt mai informati, altii is mai de viata, asta e.

| Ievi a răspuns (pentru anonim_4396):

Hellau, stati putin tanti, ne cunosti ce naiba?laughing
Sau de unde ai tras tu de par asa concluziile astea? de la mama din po sau de unde NU INTALEG
Daca ai stii macar cate am in comun cu fata nu iti vine sa crezi, ba chiar te-ai mira te asigur, de multe ori zicea exact ce voriam sa zic de fapt majoritatea timpului patim asa, pe langa ca avema celeasi gusturi si temperamente si etc, si nu, nu suntem aceeasi zodie ea find fecioara eu pesti infine dar ce vreau sa zic e ca ne potrivim d eminune doar ca eu fiind putin mai mare cu vreo 4 ani da asae ma consider si ami matur si am ganduri mai realiste si de viitor, poate imi fac planuri degeab dar mno asa e la varsta asta big grin
Eu sunt o fire linistita, atenta, pasionala, ganditoare, visatoare pe atat de mult si realista, si intalegatoare, cunosc fff multe lucuri si le inteleg bine, si am o vointa de titan deci big grin ai putea spune ca sunt un mini god big grin bine acum exagerez spuneam asta ca stiu ca te va oftica putin tongueP
Si da reunosc ca in mintea mea unoeri imi spun "asta nu ma merita" dar incerc sa realizez ca suntem toti oameni si suntem egali in orice privinta, chiar daca de multe ori nu e asa tongue

| Ievi a răspuns (pentru anonim_4396):

A si pe langa asta te sfatuiesc sa nu mai vorbesti in necunostiint ade cuaza, cum sa zici ca am cunoscut o mana de fete din anturajul meu? wtf Nici nu ma cunosti ti-as putea fii profesor mai bombonica de om ce esti, dar lasand asta la oparte, de acum imi vei zice sensei ok mersi, sal a si pe fata am cunoscut-o in mediul online dupa niste criterii bine alese personale

| mgtow a răspuns (pentru Ievi):

C'est la vie

| zăGhost a răspuns:

In primul rand, pleci de la o premisa gresita. Intr-o relatie nu se porneste de la ideea ca vrei sa-l schimbi pe celalalt. In al doilea rand, niciodata nu va fi perfect, poate tu ii vorbesti despre subiecte care chiar nu o intereseaza, de exemplu ii vorbesti despre politica, iar ea e interesata de literatura/arta etc. Daca zici ca e mai mica si nu stie cauta si folosi informatia... da-i timp. In general, asta se invata la facultate. Nu stiu ce diferenta de varsta e intre voi, nu stiu ce lucruri va intereseaza pe fiecare, dar din experienta proprie, nu o sa te schimbi cand cineva insista intr-una... partenerii se pot influenta reciproc, dar deja atitudinea asta seamana ai mult cu o relatie de tip profesor-student, decat cu una de cuplu.

| RAY a răspuns:

Povesteste mai mult, vreau sa citesc si eu o poveste, deci copii ce varste aveti? de cand sunteti impreuna? ce nu isi place la ea?

| Ievi a răspuns (pentru RAY):

Cica copii laughing baa...vezi ca deja te intreciwinking
Din cate am intales tu ai 28 este?
eu 21 deci te rogwinking show me more respect bro
E o poveste lunga oricum, nu-mi place sa dau apa la moara, +ca sia sa is mai rusinos, chiar daca pe langa sunt un drac de omtongue

| RAY a răspuns (pentru Ievi):

Glumeam man

| Ievi a răspuns (pentru RAY):

Nu e nici o problema man stai linistit ca nu ma supar, orice ar zice cineva de mine, eu doar invat din greselile mele si de multe ori chiar si din ale altora laughing
E bine sa privesti sau sa auzi si sa alegi tu ce e bun pentru tine, si sa nu-i lasi pe altii sa aleaga pentru tine big grin

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu o sa lase de la ea. O sa se amplifice stupiditatea si incapatinarea feminina cu varsta, crede-ma. Mai trage la rame la ea o perioada si pregateste-te moral sa ii dai papucii.

| Freya1 a răspuns:

Depinde in ce cerc te invarti.
Daca iti iei proasta nu poti sa ai pretenti sa fie academiciana peste noapte.E o vorba,"cum iti asterni asa dormi", cum mai este una "cine se aseamana se aduna".winking

| Ievi a răspuns (pentru Freya1):

Pai bine chestia e ca eu si cu ea semanam ff mult cel putin asa mi se pare, dar mereu cand vreau sa discut cu vre-una ceva mai real sau un subiect mai matur, toate fetele se plictisesc,
deci nu te mint pana acum vreo 5-6 imi ziceau ca se plictisesc dafq, daca vorbesc prostii cu ele nu le deranja dar am inceput sa le explic cum e viata si ca trebuie sa intaleaga modul de gandire si sa-si faca o viziune de viitor a acestei vieti dar toate o dau spre "ma lasi cu din astea..." laughing)) trist stiu

| Freya1 a răspuns (pentru Ievi):

Pai la 14 15 ani ce ai vrea sa iti zica? Vreau un copil.
Asa trebuie sa fie copii intelegi...E timpul vostru sa va distrati, sa iesiti, sa va simtiti bine.
La noi la generatia mai mare un pic e invers.Noi fetele hai facem ceva serios, planuri chestii si ei is ptuuuu doamne fereste...

| anonim_4396 explică (pentru Ievi):

Pai normal ca e trist, pe ele nu le intereseaza decat sa se distreze, sa aiba viata buna. Sunt "fraeri" pentru asta, sa se chinuie si sa le traga dupa ei in viata. Aia sunt prostii care furnizeaza si dupa aia sunt aia pe care ii fac "magari" si "porci" si mai stiu eu in ce feluri care stiu sa se distreze. Pana sa apeleze la prosti pentru o viata mai buna, au familie, au parinti care sa le intretina in timp ce ele se distreaza si isi traiesc viata. Dupa aia vine randul "fraerilor" plictisitori sa le ia si sa le duca in viata. Si cand i-au prins bine in plasa, dupa aia isi pot continua distractiile cu alti "porci si magari"... laughing Comic putin. Ce nu mai e comic e la ce mai fac atatea drame peste tot.

| Ievi a răspuns (pentru Freya1):

De unde le tot infloriti ma cica 14-15 wtf...
Eu am 21 ea face 18 deci te rog scuteste-ma da aberatiile ieftine bine?
Ma lasi cu generatile "mai mare" generatia curului ma, nu vad cu nimic mai bun o generatie care abia stie sa foloseasca un device sau care foloseste intrenetul doar pentru socializare si cu atat mai putin pentru informare sua alte lucuri utile, infine
La varsta mea si chiar cand eram la 14-15 faceam lucuri care tu poate nici acum nu esti in stare sa le faciwinking
Fata mai are putin si termina liceul e copil? iasa din scoala in lumea mare ce vrei sa faca? sa ramana copil pe viata?
Ma lasi cu gandirea sta, nu zic e bine sa te gandesti ca ba inc amai sunt copil si mai pot sa-mi traiesc copilaria etc
Dar trebuie sa fii si serios din cand in cand si sa meditezi sa studiez pentru tine sa iti dezvolti personalitatea putin ca totusi nu mai are 9 -10 ani totusi...Eu inteleg e bine sa fii copil dar chiar si asa poti invata multe chiar sid e mic nu e o problema in a gandii sau studia sau a da de probleme, ci sa inveti din toate ceva bun si folositor pentru viitorul tauwinking
Ca daca nu-ti vrei tu binele atunci nimeni nu o sa vina s ate impinga de la spate. Mai ales ca e si fata happy
In rest sunt de acord cu tinewinking

| Dalmore a răspuns (pentru Ievi):

Iti dadeam cel mult 15...

| anonim_4396 explică (pentru Ievi):

Hai zi ce ai realizat rolling on the floor
In ce domenii esti atat de priceput
Ca din gura stii sa dai. Dar stii proverbele despre laudarosi
Hai, uimeste-ne
Ca nu pari sa fi inceput procesul de dezvoltare personala
Esti un copil frustrat si cred ca minti in legatura cu varsta
Tu ai prieteni? Adica oameni care te suporta si isi petrec timpul cu tine?

| Ievi a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa... te-ai descris, ok acum ce?
Sau care e scopul tau?
Pe langa bagatul in seama, ce naiba?
Din cate vad eu cam suferi de bagare ins eama, pe langa ca esti un frustrat si critici fara motiv, pe ce baza? laughing
Eu zic sa continui sa le povestesti si altora despre tine, cum ai facut pana acum, tine-o tot asa o sa ajungi cineva! happy garantat

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Babo, la vârsta ta nu se mai uitã unu realizat la tine,
Avea dreptate cineva ca femeile stiu sa facã doar 3 lucruri manance, doarma si sa-ti toace toti nervii doar munca/prietenii dezvoltarea te mai scapa de femeie. laughing

| Freya1 a răspuns (pentru Ievi):

Da cu ce sunt eu de vina daca dai dovada de copil de 15 ani?
Ai 21 si pana acum nu ai invatat mare lucru din viata.Eu sunt abia cu doi ani mai mare decat tine si nu ma mandresc ca sunt IT-ista da ma mandresc ca am muncit pentru bani mei si in croitorie, si in fabrica, si in patiserie.Stiu sa am grija de mine si de o casa si de altii pe langa.Tu ce ai realizat? Iti scrie macar numele pe un contract de munca la 21 de ani ai tai?
E buna generatia ce sta doar pe pc?
pai uitate la tine daca stai numai pe pc, habar nu ai cum functioneaza exteriorul.
Sti ca este o vorba "cand mai multi iti spun sa te duci sa te culci ca esti beat bine ar fi sa te duci".Ca dupa spusele tale de "barbat in toata firea" noi toti "e prosti" si tu esti expert.
Si asa sa fie cum zici tu, cine te pune sa iti iei asemenea specimen langa tine daca vezi ca e sub gradul tau de inteligenta? Sau cumva cine se aseamna se aduna (repet iar), si tie asa iti place? Ca daca nu nu stai banuiesc...

| Freya1 a răspuns (pentru Ievi):

Mai flamandule! Fa esti cu mata ce ti-a dat viata si te-a facut pe tine asa idiot.Ai grija ca nu te-am jignit si nici nu iti permit sa vorbesti asa.
Esti si tu un mic rahat pe planeta si te dai mare smecher, dar sa iti spun o noutate: pe internet sub anonimat poti sa fi si presedintele tarii dar asta nu inseamna ca toata lumea e prosta sa te creada, ca la ce minte de gaina ai dai dovada ca inca nu ai apucat sa respiri nici aer ca altfel nu imi explic cum poate sa existe asemenea specimen.
Vi si te plangi ca si o puicuta indurerata ca nu te suporta femeia iar daca oameni nu te supraestimeaza pentru simplul fapt ca ai scris aici doua randuri sunt toti prosti.Tu chiar nu vezi ca tu ai o problema? Este o vorba "daca nu ti-ai pus niciodata problema ca ai putea fi prost inseamna ca tu chiar esti"
Si iti mai spun o noutate: Femeia aia e mult prea desteapta pentru tine si stie ea de ce nu se coboara la nivelul tau.Nu te-a lasat pana acum din mila sau din cauza ca profita de pe tine dar daca nu iti schimbi mentalitatea asta de taran cordit vei ajunge la 40 de ani tot dand la ****.

| LoveSleep a răspuns:

Vrei să fie mai inteligentă, dar pentru ce, că una cu mai mult de 85iq n-ar sta cu tine.

| Ievi a răspuns (pentru LoveSleep):

De ce sa nu stea? nu ma cunosti, eu cle putin am ce sa-i ofer spre deosebire de unul ca tine laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru Ievi):

Spui că nu te cunosc, apoi faci afirmații despre mine pe care nu le știi. Și nu e nevoie să te cunosc personal, pot deduce din ce am citit. Dar îți înțeleg reacția. Adică aș fi înțeles-o, dacă aș fi fost singurul care ți-a zis asta. Dar cum mai sunt mulți mai sus care ti-au zis aceleasi lucruri, nu are niciun rost să te mai cerți cu mine sau să-mi mai dai argumente cum că nu ar fi așa. Știi chestia aia cu "...cand iti spun 3 oameni ca esti beat, du-te si culca-te"?

| Ievi a răspuns (pentru LoveSleep):

Ttete-a meu, tu ai inceput sa faci afirmații despre mine pe care nu le știi.Si acum tot tu sari de fund in sus, e penibil. Sunteti penibili. Nu va inteleg rosul, raspundeti la intraberi doar la bascalie aha... si tot voi ziceti de unu si altul ca are iq-ul scazut, foarte inteligent ce sa zic.
Iti spun ce i-am mai spus si altei bagatoare de seama de pe aici:
"Prea multi care arata cu degetul si judeca, si arunca cu cuvinte considerand ca cunosc ei o persoana" dupa...ce criterii? niste conversatii thinking
Hm... interesant.
Turma se extinde...iar tu esti in mijlocul ei.
Bine nu ca ti-ar pasa, oricate v-ar spune omul tot prosti veti ramane, tot voi faceti pe victimele culmea...penibil ce sa zic

| Holiday a răspuns:

Mai degraba problema e la tine. Cel mai probabil bati campii si atunci e normal sa te trimita la naiba cu aberatiile tale. Dar presupunand prin absurd ca ai fi tu inteligent, desi nu e nici un semn in directia asta, tot prost esti ca iti alegi prietenii, iubitele etc nepotriviti.

| Ievi a răspuns (pentru Holiday):

Sincer dupa raspunsu asta nu stiu cine bate campi... adica pe ce te axezi tu mai exact?
Nici macar nu cunsfti fata pe mine sau cazul doar te rezumi la ce am zis aici, e cam irelevant dar daca tu esti limitat doar la ce vezi fara sa te duca mintea mai departe la a pune putin ordine in lucuri si a te gandii ca poate eu stiu bine despre ce evorba si tu NU, si nici maca rnu intalegi intrebarea dar apoi vii si zici ca eu bat campi... mda
Daca ti-as arata conversatiile ti-ai da seama usor cine bate campii, dar in cazul asta daca tii cu cineva doar din invidie e alta problema de-ata nu a mea. happy
Cum sa zici ca imi aleg iubitii nepotriviti... laughing
Pe langa faptul ca e aiure, poti sa stii ce iubita /iubit ti-ai ales? Nu poti cunoaste omul indeplin niciodata nici dupa ce ai stat cu el o viata apai...
Daca as stii ce iubita mi s-ar potrivi m-as duce exact la ea, d ar cine stie?
Pe langa asta eu si cu ea in afara acestui lucur ne intalegem foarte bine ceea ce tu poate nu stiaiwinking
dar mna e usor sa sarii cu aberatii nefondate

| Holiday a răspuns (pentru Ievi):

Vezi? Exact despre asta vorbesc. Tie ti se pare ca ea bate campii, eu bat campii si probabil si altii, iar tu esti foarte inteligent de mic chiar, ceea ce, repet, nu reiese deloc din ceea ce scrii.
Lasand la o parte ideile in sine, atata vreme cat in cateva randuri ai vreo 10 greseli gramaticale, evident inteligenta ta e sub medie...asta exprimat asa mai finut...
Ai zis mai devreme cuiva ca scrii asa din graba, nu din prostie, desi evident e o (alta) minciuna, dar chiar daca ar fi asa inseamna ca esti indolent, ceea ce iar nu e bine pentru tine. Dar discutia cu tine sunt constient ca nu duce nicaieri, asa ca o inchei aici.
Ia-te de mana cu @Sofer, alt frustrat si neinteles...laughing

| anonim_4396 explică (pentru Ievi):

Nu se oftica nimeni, ca din punctul meu de vedere esti doar un narcisist si cam cu asta se ocupa narcisistii, cu exagerarea calitatilor abia existente.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Scrie si se exprima ca un ciorap, dar el e PERFECTIONIST.
Extraordinar rolling on the floor.

| Ievi a răspuns (pentru anonim_4396):

Degeaba stau sa-ti explic tie de 100 de ori ca modul de exprimare al unei persoane in mediul online nu are nici cea mai mica influenta fata cu caracterul REAL al unei perosane, pe langa faptul ca cum ti-am mai zis eu scriu in graba si nu-mi pasa parerea ta ieftina caci din cate am vazut pana acum doar ai bolorosit acolo fara rost...
Cei ca tine si ca Holoday ala care va bazati doar pe modul "gramatical" al unei persoane din mediul online, cred ca in realitate nu ati pus mana pe mai mult de 3 carti in viata voastra, dar voi sunteti buni la dat cu parerea pe internet, pe un site ca TPU, mda ma ce sa-ti povestesc, mancatorii de rhat, nici nu cunoasteti ce e in realitate, si va dati cu parerea...copii astia.
Apropo vezi ca ai numele gresit, si poza dintr-un cartoon care te da de gol, nu zic nimic mai mult decat sa beti campii in alta parte.

| Ievi a răspuns (pentru anonim_4396):

Macar lui "bati-campii" sa-i ceri si tu atentia, ca mno din cate se vede ai nevoie de mult sprijin din partea altora in aceasta conversatie, oricat ai incerca sa atargi prostimea de partea ta, pe mine nu ma impresionaeaza gasturile astea de basini extravagante ca voi doar in mediul online ca in real...winking
Nu trebuie sa fii invidios cand ti se da peste fata cu niste domenii la care nu esti in stare sa faci fatawinking Doar accepta ca iti sunt mai presus in orce aspect si inghite mai departe ce poti sa faci... va bate vantul sub carton vorba aia laughing E maraton la Pihneas Si Ferb, vezi sa nu pierzi, Hai fugi la desenele tale pustiu.

| anonim_4396 explică (pentru Ievi):

De la JelliSkittles>

Nu stiu daca esti prost sau te prefaci, n-ai vorbit despre niciun domeniu pana acum, doar despre cum nu te suporta femeile pentru ca esti plictisitor si enervant.

Daca ai scrie in graba, ai fi scurt si la obiect. Mult zgomot pentru nimic. In realitate, esti un narcisist trist, cum spuneam. Daca tot iti place sa fii asa informat, nu ti-ar strica sa citesti despre tulburarea de care suferi. Tu esti singurul de aici care stie ca e maraton Phineas si Ferb, asa ca eu zic sa inchizi TPU, sa nu-ti mai distraga notificarile atentia de la desene.

Si numele meu nu e gresit, daca nu stii de unde vine, nu mai manca **** sad
Te contrazici de la o propozitie la alta, please, du-te cauta-te la cap.
Pwp.

| Ievi a răspuns (pentru Holiday):

"Vezi? Exact despre asta vorbesc. Tie ti se pare ca ea bate campii, eu bat campii si probabil si altii, iar tu esti foarte inteligent de mic chiar, ceea ce, repet, nu reiese deloc din ceea ce scrii."
"Dar discutia cu tine sunt constient ca nu duce nicaieri, asa ca o inchei aici. "

Astea 2 ti se reflecta foarte bine, stii ca cine zice ala e, tie ti se aplica asta inca de la nasterewinking
Apropo mai uita-te in oglinda din cand in cand pustiuwinking
Vorbesti de altii, ca sunt neintalesi, dar eu inca nu iti inteleg scopul jalnic de ate implica in acest subiect fara vreun rost doar pe motiv de cearta si idiotenie.
Degeaba stau eu tie sa-ti explic ce si cum ca esti prea redus mintal din pacate, cel putin skittels avea un punct de vedere insa tu... Doar dai apa la moara degeaba si bati campi, dar te inteleg, nu ai ce face cu viata si incerci sa cersesti atentie, macar aici ai sperat si tu ca o sa primesti ceva... ei bine nu, imi pare rau sa te dezamagesc pustiuwinking
Mai treci pe la scoala next timewinking
Te pupa tati. a si get a life in puIa mea.

| Ievi a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici o problema conturile multiple se reporteazawinking
Pe langa limbajul vulgar si asocierirle de basini fara motiv de care dai dovadawinking
Exact cum ai zis si tu, faci mult zgomot pentru nimic.
Scriu mult, ca asa consideri tu fiind un agramat mic, un text iti e prea greu de intales si de aceea scriu mult ca sa iti spun ca la prosti ca sa intalegi si tu, ca alfel ai fi intr-un sant, nu ca nu ai fii deja da infine.
Nu trebuie sa te doara adevarul ma frend happy
Daca erai asa samaritean, iti vedeai de drum, dar se vede ca nu poti tine ura si prostia in in tine baiete, dar nu uita toate au un cost, o sa te vada lumea si nu iti faci o imagine prea buna, ma gandesc ca abia acum realizezi cum te faci singur de rahat, ca nu-ti poti tine fleanca aia, cauti doar motiv de mancat rahat pe aici.
Ei bine eu nu iti mai dau ca nu meriti.
Tine-ti basinile pentru tine.
Hai lasa vrajeala si culcate la desenele tale.
Poti sa ma pwpi si in fund nu ma intereseaza.

| anonim_4396 explică (pentru Ievi):

Blablabla, adevarul e ca esti un tip foarte trist, care si-a gasit alinarea intr-o copila de pe internet si nici cu aia nu poate sa se descurce. Nici nu citesc tot, ca ma plictisesti

| Emma30555 a răspuns:

Nu este copilul tău ca să încerci să o educi, în plus nu poți sa ți planifici anumite lucruri în viata, unele lucruri lasă le sa vina de la sine, fii mai relaxat

| Ievi a răspuns (pentru Emma30555):

Nu e vorba ca e copilul meu draga, eu ma gandeam doar ce ar fi mai bine pentru ea intalegi?happy
E rau in a vrea binele cuiva? mai ales cand e vorba de gandire, imi doresc ca ea sa fie cat mai deschisa la minte si intalegatoare caci e spre binele ei sa aiba o gandire pozitiva happy eu asa consider.

| Emma30555 a răspuns (pentru Ievi):

Binele cu forța nu mai este un bine. Ai pus o întrebare aici și ar fi bine sa asculți părerile celorlați, poate vei învața și tu ceva nou, a te contrazice cu cineva nu este de folos în anumite situații. Și eu consider ca te as putea învața ceva și ca tu nu ești receptiv și e spre binele tău, dar totuși tu nu vei considera la fel

| PersonajFictiv a răspuns:

Ca sa te schimbi tu ca persoana, trebuie intai sa vrei asta.
Trebuie sa recunosti ca ai o problema iar apoi sa vrei sa rezolvi problema respectiva.

Asta se aplica si cu ea,daca tu stii sa vorbesti cu ea si stii cum sa vorbesti cu ea,ai putea sa-i spui ce te deranjeaza si sa ii aduci argumente ca ceva ce face ea reprezinta o problema.
Daca ea considera si se trezeste si zice " da ba, am o problema " si apoi vrea sa se schimbe ( chiar sa vrea si ea ) atunci poti sa o ajuti.
Daca ea nu considera ca are o problema si nu ii place schimbarea, las-o in pace, nu te baga in libertatea ei, ca s-ar putea sa o pierzi.
Poate ai dreptate, poate nu, nu o stiu pe prietena ta sa spun ca e proasta sau inteligenta, dar ti-am spus parerea mea, daca te deranjeaza asa tare prietena ta si nu se poate face nimic, schimb-o.

Multa bafta.

| Ievi a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Pai da, asa i-am zis si eu fetei, i-am zis mama draga nu te supara, orice ar zice lumea tu fii tare, sau dc sa te superi ca zic ceva real sau un adevar sau ca-ti zic realitatea, eu vreau sa ma schimb in bine doar ca mie nu-mi reposeaza nimeni as vrea eu sa stiu ce defecte am sa le repar, uite:
https://i.imgur.com/uThqDc8.png

| anonim_4396 explică (pentru Ievi):

:way frate un mesaj nu e de ajuns? De ce il mai da-i si pe al 10-lealaughing prea mult iti pasã! Nu tine la tine fata asta, mai bine las-o, problema e ca esti prea, prea insistent trebuie sa te indepartezi, plus sa o lasi mai moale cu atâtea mesaje, inainte sa fie prea tarziu. ti-a si raspuns dupa 30 de minute ): inseamnã ca cel mai probabil o doare fix in cot de tine.

Ps: si nu-ti mai cere scuze, nu e printesa ****, sa ii dai explicatii, nu mai zi ca este la fel ca toate, trebuie sa se simta ea specialã, dar de fapt toti stim cã este cwrva ca celelalte, ba chiar cea din vârful lor.

| Ievi a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii ce nu inteleg la voi, vorbiti dar nu stiti, infine
Stai calm ca nu stii exact ce si cum, dupa poza aia la care probabil te rezumi, eu stiu cum gandesti, dar crede-ma, de cele mai multe ori nu trebuie sa te lmitezi doar la ce vezi, pe langa asta nu e asa important cum si ce vorbesc eu cu astea pe net, chestia e ca modul de abordare, prin indepartare sau neatentie functioneaza in ziua de azi doar in cazurile de relatii bazate pe interes sau relatii la bascalie.
In cazul asta nu e vorba de asa ceva.
Trebuie sa intalegi ca si intr-o relatie normala, fata nu poate sa scrie non stop gen una dupa alta.
Vorbesc destuld e des cu ea si in fiecare zi majoritatea timpului, acum nu astept sa raspunda la secunda iti dai seama, dar nici sa intri odata pe an nu e treaba iti dia seama ca se va plictisi si va uita asa fac majoritatea stiu ce os a zici ehh daca e asa nu tinea la tine, pai oricum daca tii la una si intra odata pe an tu ce parere ai avea despre ea?
Nici chiar asa,, dar vorbim zilnic ti-am zis si nu am cine stii ce asteptari dar totusi : )
Crede-ma stiu foarte bine cum sa chattuiesc cu fetele din ziua de azi nu ma ascund doar ca eu ma intrebare mai mult de caracterul lor personal care devine tot mai toxic, iar majoritatea astora pupincuristii le avantajeaza prostia din ce in ce mai mult, ar trebui ignorate toate pana invata sa re-devina fete "cuminti" cel putin, nu zic ca noi suntem vai doamne mai buni dar totusi...

| anonim_4396 explică (pentru Ievi):

As intelege daca ai de de-a face cu una matura, dar daca esti cu una de 17 ani, fi sigur ca vede dar nu are chef de tine. Si cum iti ceri scuze si alea, alea ea vede doar ca incerci sa faci asta, doar pentru a te culca cât mai rapid, se simte folositã de-aiati raspunde asa.

"Trebuie sa intalegi ca si intr-o relatie normala, fata nu poate sa scrie non stop gen una dupa alta."
E nu,, are mainile ocupate? Sau de celaughing, bai omule las o si lasã relatiile ca doar isi bate joc de tine tipele astea. Când se dau "ocupate" ce crezi cã invatã? Se uitã pe pereti, cum ai zis si tu inteligenta lor e de lemn, ce ocupatie ar avea la vârsta aia, nimic daca tine-a la tine iti umplea ea dumblul numerelor de mesajele pe care ii le-ai trimis tu, si nu intârzia cu raspunsul, maxim 30 sec cateva minute MAXIM

| Ievi a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e adevarat, dar nu-i acord tot timpul atentie cum crezi, la faza aia a fost doar ca nu intalegeam de ce procedeaza la fel ca toate fetele, in rest nu e nimic ne inregula dar mna lumea mereu trebuie sa exagereze sa faca cate-o drama fara macar sa cunoasca situatia laughing
Stai linistit ca nu pun eu chiar asa suflet sau nevoie sau sperante sua ceva in asta, e doar un simplu chat si atat, nu trebuie dramatizat, cea fost este si ce va fi, va fi laughing
Nu stau eu inloc de ea sau altele doar ca eram curios sa vad de ce reactioneaza unele asa fara sa gandeasca putin, sau de ce le e greu sa asculte, gen care e scopul lor? intalegi? laughing asta ma interesa pe mine, nu alte rahaturi sau majoritatea frustrarilor care mi le ziceau altii.tongue

| anonim_4396 explică (pentru Ievi):

De ce reactioneazã asa? Toate sunt incapatânate, nu ai cum sa le schimbi daca au o idee aia rãmâne. Ai auzit de solipsism? Vezi pe google, nu ai ce idei sa imparti, ca e una, ba ca e cealaltã, doar le enervezi asa. Dacã esti vorbaret cu ea, taci din gura, abtine-te si ascult-o doar... daca vrei sa fie bine, nu te da mare Einstein in fata ei. Si in general.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai fi inteligent, ai stii ca nu poti sa schimbi un om, ori esti pe aceeasi lungime de unda cu el, ori nu. Nu pari de 21 dupa felul in care te exprimi, s-ar putea sa ai prea multe pretentii de la ea, fara ca tu sa ai ceva de oferit in schimb.

,, vre-una''?
Eu zic sa mai scazi din pretentii si sa reiei materia de clasa a 4-a.

| Ievi a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca nu pot sa schimb un om happy si nu ma consider inteligent, vreau doar ca ea sa fie putin mai deschisa, daca asta consider eu ca poate e mai "inteligenta" tongue
Da poate am prea multe rpetenti e adv si asta
Hei nu ma acuza dupa modul de exprimare sau scris, adica faci cum vrei dar iti dau un sfat, nu poti in nici un fel sa cunosti omul dupa modul de exprimare, pot scrie asa intentionat, sau chiar pentru ca ma grabesc intalegi?
Pot sa-ti scriu cel mai corect de pe tot TPU-ul daca am chef, dar pur si simplu nu am chef.
Si +ca las la altitudinea ta si a celorlalti sa vad daca judecati omul dupa acest aspect, iar daca cineva imi reproseaza asta, ar trebui sa-i explic cum fac eu tie acum ca nu conteaza cum te exprimi in scris pe un website, ci in relitate, crede-ma e un subiect la care nu vrei sa te complici cu minewinking sa ramanem la subiectul initial.

| anonim_4396 explică (pentru Ievi):

Ai o exprimare greoaie, spui putine in cuvinte multe. Toti ne credem mai inteligenti decat suntem in realitate, nu esti special.

| Ievi a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare se exprima in fleul lui happy
Nu cred ca m-am pretins a fii mesterul manole sa fim seriosi tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer, tu vrei sa atragi fete inteligente si serioase cu poza aia de tumblrboy gayutz?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai cum e un copil de fapt, are intre 5-17 ani mintal/emotional. Cum rezolvi? O vezi foarte rar, o datã pe saptãmâniã sau mai rar, asa nu intri in prea multe discutii. Pe telefon/mesaje mai deloc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă vrei să aibă anumite studii/un anumit grad de inteligență, ar fi trebuit să te gândești la asta de la început.
Dar în general e bine să nu țintești cu mult mai sus față de nivelul tău.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pfff, simplu ca buna ziua. Nu e tipa aia pentru tine si-ti pierzi vremea aiurea suparand-o in timp ce si tu te superi degeaba.
E ca si cand te-ai duce la magazin sa ceri si baterii pentru o telecomanda noua. Te enerveaza ca n-a venit cu baterii. Inteligenta aia pe care o cauti tu e in mare parte nativa si n-o poti schimba tocmai tu.

Practic tie ti se pare enervant ca nu se muleaza cineva dupa mindset-ul si agilitatea ta in a raspunde pe chat-uri la secunda.
Mai intai vezi daca ea macar tine la tine, te apreciaza asa cum esti tu, asa daca tu incerci sa schimbi omul nu o sa-ti iasa. Toate relatiile de genul asta esueaza. Oamenii cand se schimba de-a binelea de obicei se schimba in mai rau, desi crezi ca le faceai un bine.
Cand iubesti pe cineva o faci pentru ce e ca om, nu ca nu se supune unor criterii abracadabrante de ale tale. Si tu parca ai fi o femeiusca din aia blonda cu ochi albastri (da, stiu e cliseul ala pentru prostanaci), care incearca sa se uite la baietii mai rebeli in ideea ca-i schimba ea si se multumeste doar pe moment cu ce e respectivul, desi culmea, nu se va schimba respectivul si tot ele raman cu buza umflata (adica tu). Asa faci tu, probabil te uiti dupa tipele alea care arata bine si te intrebi de ce nu functioneaza si inteligenta prea bine la prea multe din anturajul tau.

Tocmai de aia e distanta mare de la "femeile nu sunt prea inteligente" pana la abilitatea ta de a pune ochii pe cine trebuie (daca exista macar).

Vezi ca am avut un prieten care gandea exact ca tine, se si exprima fix ca tine, de la emoji si virgule si orice vrei tu. A schimbat 5 perechi de chiloti, de fiecare data a fost de fapt vina lui pentru ca n-a stiut sa respecte fetele alea, pe langa faptul ca doar le mintea si seducea mieros numai ca sa fie cu el, dar dupa cateva luni de zile isi dadea arama pe fata, eliberand demonul si ingrozind pe toti cei din jur. Pana si cu mine era un prieten ipocrit si un narcisist profitor.

Deci eu zic mai bine sa te uiti la persoana ta si sa-ti evaluezi de la bun inceput preferintele cand vrei sa fii cu cineva.

| 90210 a răspuns:

Stii ce nu pot sa sufar? Copii din astia ca tine cu aere de intelectuali! Nu poti sa schimbi un om. Stiu foarte bine atitudinea asta a ta "vai nu putem sa vorbim despre lucruri profunde, despre ce sens are viata, etc" Esti un fel de hipster. Fata e proasta. N-ai ce sa-i faci! Ori inveti sa traiesti cu asta...ori o lasi! Si aroganta de care dai dovada "eu le stiu pe toate si toata lumea din jurul meu e proasta"...da dovada ca de fapt si tu esti la fel de prost ca si eawinking

| Socke a răspuns:

Daca e asa proasta de ce esti cu ea impreuna? daca nu-ti convine de ea si o crezi proasta, las-o si gasesteti una care sa te faca pe tine prost(una din aia toba de carte).
zi merci ca e proasta.asa poti sa o manipulezi.tu ala desteptul, ea aia proasta. opusii se atrag.

| Ievi a răspuns (pentru Socke):

Nu am zis ca e proasta, am zis doar ca vreau sa fie cat mai inteligenta daca ea vrea asta, pentru binele ei happy