| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi. Acum 2 saptamani am intalnit o fata intr-o gara, o cunosteam din vedere si mi-a placut foarte tare de ea. I-am scris in urmatoarele zile pe Facebook si spre surprinderea mea a raspuns. Ea este iesita dintr-o relatie in urma careia cred ca inca sufera. Ideea este urmatoarea: imi raspunde la orice, vorbeste cu mine dar foarte putin, mai rar cand scoate 3, 4 randuri pe messenger. Nu stiu daca e intersata, dar daca o intreb ceva, de cele mai multe ori, apare la sfarsit: "Tu?". Si acum intrebarea: Daca ea nu-mi scrie niciodata prima, mai are rost sa insist? Sunt o fire creativa si nu spun niviodata "Buna" deoarece consider ca e prea banal. Sa o las in pace? Nu am cu cine sa discut asa ceva. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MPersephone a răspuns:

Daca ea te vrea, ea te cauta. Simplu. Te complici singur.

| AlexSan9898 a răspuns (pentru MPersephone):

Atunci. Imi vad de drumul meu. happy

| AlexSan9898 a răspuns (pentru MPersephone):

Nu-mi mai raspunde la mesaje. Multumesc! Apreciez! Sa fii sanatos/sanatoasa.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa depasesti actuala faza a simplelor discutii din prezent si fa-ti curajul necesar incat sa-i transmiti propunerea ca intr-o zi sa va intalniti in mod real. In finctie de raspunsul pe care-l va da ea, tu vei avea ocazia sa tragi concluzia fireasca, reala. Curaj! Sanatate!

| AlexSan9898 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mi-a spus ca vrea doar ca amici.

| AlexSan9898 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mi-a mai spus ca momentan nu vrea o relatie. Am uitat sa mentionez asta. In acest caz, mai are rost sa avansez? Cred ca ma bate gandul sa renunt. Era mai usor daca era simplu. Asa noroc am eu la fetebig grin. Am mai avut o relatie de genul asta si nu s-a terminat prea bine.

| Ralena a răspuns:

"Nu vreau o relatie" inseamna din gura unei fete intotdeauna, fara exceptie "nu vreau o relatie cu tine".