| Victor_Luca_1969 a întrebat:

Doresc sa aflu in legatura cu pensia alimentara, in prezent platesc o pensie alimentara fetei mele are 24 ani a facut o facultate la ASE,si a continuat cu un master la politehnica, in luna iunie 2016 termina cu masterul,dar intre timp si-a gasit de lucru, mai sunt obligat sa-i mai platesc pensia alimentara...si cat timp? multumesc.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pensia alimentara se plateste pana la sfarsitul studiilor, dar numai pana la 26 de ani, chiar daca face studii si dupa aceasta varsta.