| anonim_4396 a întrebat:

Draga TPU. am cunoascut o fata mai timida si eu sunt timid dar ne placem unul pe celalalt dar cand ne intalnim nu prea avem nici un subiect de discutat. problema nu e ca nu stiu caum sa-i cer prietenia ci ca nu prea putem purta o conversatie. Funda

Răspuns Câştigător
| Alexander21 a răspuns:

Foarte simplu,oriunde ai fi cu ea,fiind mai timizi,sa fie intr-un parc, sau loc linistit doar voi, asa mai retrasi.Asta e prima regula, si de aici incepe tot, nu trebuie sa ii spui nimic de genu...Incepi o discutie despre scoala,sau stiu eu,despre un divers fapt sau o stire a orasului,uite vine iarna inapoi,am vazut la vreme, hai mai, o chestie banala te gandesti tu la ceva subiect.Si foarte simplu te apropii de ea,sau o tii de mana,in timp ce vorbeste,asta depinde daca stati sau va plimbati,si pur si simplu o lasi sa raspunda la subiect dupa care o intrerupi si incepi sa ii spui de fapt ca tu ti la ea,iti place de ea cum vorbeste, cum zambeste, etc.Si daca si ea crede la fel, sau simte ceva pentru tine.Astepti raspunsul ei, si de aici dragilor va descurcati.

4 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Trebuie să cauţi lucruri în comun. Întreab-o ce muzică îi place, ce filme îi plac, ce culori îi plac, flori, mâncare, care-i locul ei favorit să-şi petreacă timpul, hobby-uri, dacă-i place să citească, care e albumul ei favorit de muzică, şi tot felul de chestii d-astea generale. Trebuie să vezi dacă are sau nu lucruri cu tine în comun, şi dacă găseşti vreunul, începi să aprofundezi discuţia despre acela.
După ce ai epuizat resursele de genul, o poţi întreba şi ce culoare au şosetele sau care e partidul ei politic favorit laughing Orice, mai exact. Bine, orice care nu trece anumite limite de bun simţ happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai fi atent ia-o usor cu vorbe frumoase si fi atent spune-i mai bine ce simti tu pentru ea daca te place este usor nu fi timid o sa te placa astept funda plz cu vorbe frumoase si nu ezita sa-i faci niste cadouribig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invit-o si tu la un suc.si spune-i direct.o sa aprecieze

| sandyalexandra19 a răspuns:

Si eu sunt timida si imi place de un baiat care nu-s daca ma place dar asa pare
dar te sfatuiesc sas fi tu insusi si o sa mearga binebig grin asta-i tot ce ia de facuthee hee