| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti poti da seama daca cineva te place, dar este prea timid pentru a purta o conversatie?

Răspuns Câştigător
| Pinocchio a răspuns:

Te priveste lung sau pe furis deseori, mereu cauta sa stea in preajma ta.
Cam asta se intampla cel mai des.

1 răspuns:
| Kdstx a răspuns:

De ce băgăm în discuţie un sentiment aşa de mare? De ce ''jonglăm'' cu termeni pe care nu îi cunoaştem? Avem noi idee, la vârsta asta, ce înseamnă cu adevărat iubirea? Există iubire? Cel puţin, nu la vârsta noastră.
Da, există atracţie fizică, există ''îndrăgosteală'' dar nu prea cred că există iubire.
Cum îti dai seama dacă un băiat te place?
1. După modul în care te priveşte. Uneori, privirile spun mai mult decât cuvintele. Ochii sunt oglinda sufletului.
Dacă se uită insistent fără a-şi mai lua privirea, se uită timid şi apoi întoarce privirea.
2. Dupa zambete.La fel ca în cazul ochiilor, zâmbetul spune mai mult decât 1000 de cuvinte.Un zâmbet pur, frumos, cu gura până la urechi sau chiar discret poate însemna că te place.
3.Indicii comportamentali.Ai auzit termenul? Mai exact, gesturile.Gesturile te dau de gol aproape întotdeauna.
Clipeşte des, se uita fix în ochii tai, îşi freacă mâinile încontinuu în prezenţa ta, se fâstâceşte, te atinge ''întâmplător''? Atunci, te place.
4.Alte semne : Încearcă să se bage în seamă cu tine, încearcă să te facă să râzi, să se integreze în grupul tău de prieteni, să te ajute sau să te asculte ori de câte ori are ocazia?