| Eireann a întrebat:

Dragii mei am o mica "problema". Un prieten apropiat m-a intrebat ce cadou vreau de Craciun si am zis ca vreau un ondulator de par si o sticla de prosecco si daca mai vrea sa imi ia ceva mic gen o esarfa, uleiuri de baie, etc... Cand am deschis cadourile am descoperita ca pe langa ondulator, Prosecco, etc mi-a cumparat si o tableta. Ma simt foarte aiurea ca eu nu I-am luat decat un hanorac, 2 bilete la un show de stand up si o sticla de gin. M-am oferit sa ii dau bani inapoi pe tableta sau sa ma revansez cumva si a zis ca e in cadou, a prins o oferta buna cu cumperi una si a2a e la jumatate de pret deci una pentru sora lui si una pentru mine si sa o folosesc sanatoasa. Ma simt insa foarte aiurea pentru ca stiu ca nu are foarte multi bani si eu nu i-am luat un cadou scump. Cum pot sa ma revansez?

Răspuns Câştigător
| Marbea a răspuns:

Las-o asa acum pentru ca-l pui si pe el intr-o pozitie incomoda. Omul asa a simtit si ti-a luat tableta. Care e problema? O sa te revansezi cu o alta ocazie, la ziua lui sau cand prinzi ocazia.
Acum nu mai zi nimic, el a facut cum a simtit. Foarte frumos si bravo lui! iar tu nu trebuie sa te simti aiurea.
Multumeste si accepta. Se zice ca atunci cand multumesti binele se intoarce si catre cel care l-a facut.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Când mai e vreo ocazie să-i cumperi cadou, dai și tu mai mult. Sau poți când ieșiți în oraș să-i faci cinste când mâncați sau ceva.

| Dalmore a răspuns:

Blowj0b.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

He likes youwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când vine ziua lui fă-i un cadou frumos ca să te revanșezi. E mai ok așa decât să îi dai banii înapoi.
Bănuiesc că nu ați stabilit un buget anume pentru cadouri, gen fiecare să îi cumpere celuilalt un cadou în valoare de x lei, așa că nu ai de ce să te simți prost. Gestul contează happy

| edit28 a răspuns:

Te poti revansa daca ai modifica titlul ala de "prieten apropiat" laughing