| pussycat_6523 a întrebat:

Dupa parerea voastra daca faceti sex cu cineva dupa 3 luni dupa ce va-ti cunoscut, dar nu sunteti chiar impreunas i dupa ce ati facut-o nici unul nu mai da nici un semn de viata, cine ar trebui sa faca urmatorul pas.barbatul sau femeia? de obicei barbatul, dar voi ce credeti? e mai bine sa fi incapatanat/incapatanata, sau sa actionezi.care ar trebui dupa parerea voastra.help me please!happy

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici unul. Este genul de aventura care la un moment dat se termina fara prea multe explicatii. Neexistand implicare, nici unul dintre parteneri n-are voie sa se agate de relatie dupa ce ea a expirat.

| fabiola a răspuns:

Neexistand sentimente, neexistand implicare a fost o partida de sex consumata. Facand tu pasul inseamna ca asta iti doresti, facand el pasul inseamna ca mai incearca! Incapatanata nu ai de ce sa fii ci cauta o relatie in care amandoi sa va implicati sentimental, iar restul sa vina de la sine, din dorinta, din pasiune!

| Flav a răspuns:

rolling on the floor dar esti gaina? Faci sex si dupa zburzi prin curte? Auzi la ea, au facut sex dar nu-s impreuna. La unele femei degeaba le explici ca-s bibelouri.

| Linda a răspuns:

Ai facut o aiureala. O relatie nu incepe dupa relatie sexuala. El a avut tot ce-si dorea. Pe mine nu m-a parasit nici un baiat, m-am culcat doar cu sotul meu dupa casatorie.

| elena a răspuns:

Este mai bine sa-ti spui, ca a fost o greseala si sa uiti, pentru ca/si nu te supara pe mine/, cred ca l-ai dezamagit "tragandu-l" asa de repede in pat. Incearca cu altcineva si sper, ca ai invatat ceva din esecul acestei relatii.

| alexeanca a răspuns:

Barbatul clar! Daca tu esti femeia aia inseamna ca te considera o prada extrem de usoara pe care tocmai a marcat-o si nu are motive sa o mai caute. Poate doar pentru o noua runda big grin

| lya18 a răspuns:

Ai putea sa te "bagi in seama" cu un mesaj,, ca sa vezi cum mai stă treaba, sa mai povestiti, si sa vezi cam ce vrea el, ca poate el e intr-o perioada cand işi face de cap, sau poate a vrut doar sa va simtiti bine o noapte. Analizeaza foarte bine situatia, inainte sa faci ceva ca sa nu te inteleaga gresit baiatu; sa nu cumva sa-i spui exact de simti despre el, ca un barbat o data ce stie un lucru foartr clar, nu prea il pasioneaza, barbatii de fapt le plac fetele mai misterioase! Crede-ma happy

| TannyaEmoooKid a răspuns:

Pai acum depinde si ce simti tu...pentru ca el poate nu a dat nici un semn din orgoliu sau poate atat a vrut el de la tine. daca tu tii la el si iti place de el fa tu primul` pas si trimite`i un sms intreaba`l ce fc. si gandeste `te bine daca vrei sa faci asta. risca si poate o sa cine stie o sa iasa cevawinking

| catalina_8997 a răspuns:

Daca nu te-a cautat pana acum inseamna ca a fost oar o aventura pentru el mai ales ca zici ca nu erati impreuna. Cel mai bine e sa lasi situatia asa in nici un caz sa nul il cauti genul asta de relatii ar trebui sa ramana asa dupa ce sa consumat.

| alexia_4792 a răspuns:

Daca chiar ti s-au aprins calcaiele si crezi ca merita poti face tu primul pas insa te poti lovi de un refuz "sorry".