| marcel_5462 a întrebat:

E adevarat cum se spune, daca o femeie maritata are un amant se zice ca e curva dar un amic mi-a spus ca o femeie maritata daca are un amant e normal, deoarece el considera ca femeia e considerata curva de la trei amanti in sus.

Răspuns Câştigător
| cosima11 a răspuns:

Daca femeia are un amant, e CURVA. daca barbatul are una sau mai multe amante. e tot barbat barbat angry

29 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu conteaza numarul. Odata ce ai inselat nu cred ca mai conteaza nimic. Ai eticheta pe frunte.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Extrem de discutabil! Mai bine amititi-va vorba aia cu cine sa arunce primul piatra!

Tepesica tata, ai uitat ca mai sunt si aprecieri diverse ale altuia, sentimente, dar si pasiune! Evident ca nu se poate potrivi la toate, dar nici nu sunt toti oamenii la fel!

| Anca a răspuns:

Hai sa despicam firu in paishpe laughing

1. Curva and Tarfa - femeie care o face pe bani
2. Infidela - femeie care o face cu cineva, inseland pe altcineva

Asta e teoria mea. Iar numarul de amanti conteaza mai putin. Da e 1 sau 10 tot infidela este. Si daca o mai si platesc sau cadorisesc ca pe damele de companie, atunci e curva laughing

daniela
| daniela a răspuns:

Ce mitocan. Dar barbatul care are 1 amanta sau mai multe cum se numeste?

| gemeni6226 a răspuns (pentru daniela):

Cu puncte pucte punte rvar.

| carminaburana43 a răspuns:

Eu stiu altfel, nu te supara.Stiu ca o curva e curva pentru ca ia bani pentru prestatie. Daca nu e asa atunci cam multe femei sunt curve daca luam dupa biblie pentru ca se spune clar ca nu e voie sa preacurvesti, deci sa-ti inseli sotul.Eu stiu prea bine aceasta porunca, am incalcat-o nu o data si poftim face-ti-ma curva daca vreti, nu eu am vrut asa asa a dat viata. Dar niciodata nu am facut pentru bani.Nu-mi pare nici bine nici rau.In conditiile date de viata nu am putut face altceva dar nu ma explic aici.

| anna01 a răspuns:

Ce cuvinte murdare, dar sa nu ma cramponez de ele. Da' femeia are un barem de atins pentru a obtine cupa de aur a curviei? De unde catalogati voi asa femeile? Curva inseamna "prostituata, femeie pe care o PLATESTI sa faca sex", nu o femeie care are mai multi parteneri.Este o distinctia foarte importanta. O femeia maritata si avand un amant nu este curva, este o adultera, gaseste-mi un termen echivalent pentru un barbat in acceeasi postura, cum il denumesti? Exista femei cu un apetit mai nestavilit in materie de sex si poate niciunul cu care a fost nu a satisfacut-o complet, prin urmare, cauta, asta nu o face curva, o face o femeie capabila de a-si implini sexualitatea. Tu spui ca in DEX este indicat cuvantul ca avand si alte sensuri secundare, corect, dar totusi in DEX mai sunt si alte cuvinte care denumessc perfect o astfel de femeie, adica"usuratica","destrabalata", deci, dupa cum vezi, voi ati preferat latura dura a cuvantului, nu una atenuata.Stiu in mod cert ca o femeie maritata, cu un amant sau mai multi, este o pacatoasa, o desfranata si poate datorita"talentului" poate ajunge o ...curva, in sensul propriu. Oricum, femeia nu va spune niciodata barbatului cu cati a fost si mai ales nr.asta va ramane perfect ascuns in ochii sotului.

| marcel_5462 explică:

Carminaburana43 eu nu ma supar pentru ca nu am de ce, dar cuvantul curva nu inseamna neaparat prostituata daca ne uitam in Dex o sa vedem ca cuvantu curva are mai multe intelesuri.Cat despre viata ta particulara ...sa auzim numai de bine.

| hamsterx a răspuns:

Na problema laughing. fiecare cum considera, pana la urma, eu sunt de parere ca si o fata nemaritata care are o relatie cu un baiat, sa dam o varsta, de exemplu 16-17 ani si il inseala este putin curvulitza, pentru ca adevaratele "talente" se cunosc de mici happy.

Răspuns utilizator avertizat
| Smackdown a răspuns:

Daca are peste 20 de amanti e o curva veritabila.

| lolipop_7294 a răspuns:

Nu sunt de acord cu prietenul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super! Pot rasufla usurata:sunt la al doilea! Ma si speriasem, zau asa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este adevarat vri sa iti zic ceva toate femeile sunt curve numa mama si soramea dar tinind cont ca si ele sunt femei si ele sunt curve te rog sa nu te superi pe mine ok=)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

>sau=3 sau < sau egal cu 3? Ca sa stim cum facem departajarea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca femeia maritata are amant inseamna ca vrea mai mult de la viata. la fel e si la barbati. e normal sa aspiri si la altceva, sa incerci si altceva, atata timp cat nu faci rau la nimeni. adica discret...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nare nimic f... iva fetelorlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placerea e placere nu? totul e sa fie bine cat mai bine amant neamant...marius_4u2001 pentru fete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maritata nemarita trebuie sa se simta bine nu? asa ca fetelor bagati tare cine vrea un amant ma ofer marius_4u2001

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare face ce vrea cu viata lui, dar o femeie nu inseala daca acasa are tot ce ii trebuie: iubire, intelegere, comunicare, si multe altele, asa ca nu criticati doar pentru ca nu inselati, si voi barbatilor la fel sunteti daca aveti acasa tot ce va trebuie nu cautati in alta parte dar daca nu aveti faceti-o dar in secret pentru ca o sa sufere f mult daca se afla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

(23 Ianuarie 2010 20:05 )
daniela a răspuns:
Ce mitocan. Dar barbatul care are 1 amanta sau mai multe cum se numeste?

Raspuns. CURVAR

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prostie, cum vrem si noi o viata sexula diferita s-au diferentiata si ele vor la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e curva ma marcele esti tu prost JVC TARGOVISTE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu va zic sigur nu sunt toate curve si e normal sa ai amant si amanta dar cand tia inselat si amantu esti o panarama hai ca nu te multumeste barbatu daca nici amantu,,,,,,,,,, esti panarma si gata de fapt cum sunt multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu consider ca este o curva o femeie maritata care are un amant. o curva inseamna altceva

| alexya_4361 a răspuns:

Cred ca o femeie daca are un amant nu e curva ci doar vrea altceva decat are acasa...

| Chiparush a răspuns:

Daca barbatul are o amanta atunci e cruvari happy

| BogdanBalan a răspuns:

Daca nu ar exista cu.r.ve, barbatu face laba. de ce? pentru ca asa le este scris .....pu....la

| Moro_Alina_1989 a răspuns:

Da ...curva cum se spune e dela prima la ultima femeie care are deja o relatie si se duce cu un alt barbat fara sa beneficieze de ceva! Parerea mea de femeie