| Paula a întrebat:

Daca o femeie este cu mai multi barbati, in scurt timp, este considerata curva ( parerea mea, nu ar trebui. In fine. ) dar un barbat care face la fel... cum este considerat? afemeiat? curvar? dar de ce el nu suporta aceleasi consecinte ca femeia?

Răspuns Câştigător
| daii a răspuns:

Noi, femeile suntem considerate curve, iar ei smecheri.Ca au femei.asa "fara numar".
Acum, sa iti dau un exemplu care poate ar lamuri cateva lucruri."De ce femeile nu sunt egale cu barbatii? Pentru ca femeile, au aspiratii mult mai inalte."
Cu asta cred ca am zis tot.Si pe mine chiar nu ma intereseaza daca sunt considerata curva, pentru ca eu in mintea mea stiu sigur ca nu sunt.Atata timp cat un barbat e considerat smecher.si eu ma consider la fel.winking

by daiiwinking

29 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Noi suntem ¨curvi¨. Eu as putea sa ma declar curv.
Dar, daca ma asez langa tine, fatá, si ne zice cineva. Tu esti curv, iar tu esti curvá? suna cam aiurea pentru tine, nu.¿
Nu-i drept, dar cuvantul curvá v-a mai zgaria multe urechi de acum incolohee hee

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Pai curva e cea care o face pe bani. Dar cum zice si @adely, nu sunt sfinte alea care umbla de la un baiat la altul. Sau daca umbla cu mai multi deodata.nici asta nu mi se pare un lucru normal, sigur nu o face din iubire. happy Deci.
Pai baietii. baietii sunt altfellaughing. Asta e. (E o gluma).

Bafta.

| shidance a răspuns (pentru cioko19):

Baietii incearca la cele ca tine daca tu stai deci edti

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Bineinteles ca este considerata curva daca umbla din barbat in barbat oare cum trebuie a fi considerata? sfanta? laughing hai sa fim seriosi si despre barbatii ce sa zic... le place sa probeze cat mai multe...

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Tot curva e numai ca aia e curva desteapta nu o face degeaba laughing

bye:*

| PauLa.M a răspuns:

Pai daca intreti relatii sexuale cu toti acei "multi barbati" cred ca au tot dreptul sa o iau de curva. dar daca nu...sunt doar niste idei stupide.
pentru barbati este de invidiat si in acelasi timp de admirat faptul ca au avut sau au multe femei.
ar trebui sa fim considerati egali. dar nu se mai practica.
si sincera sa fiu de multe ori mi am pus si eu intrebare asta.
asta e singuril raspuns pe care l am gasit.

| r8driver a răspuns:

O femeie daca easa cu mai multi barbati e considerata curva... un barbat e considerat,, taur comunal.

| ΔH a răspuns:

Asa se vorbeste "Daca o femeie e cu mai multi e considerata curva, iar daca un barbat e cu mai multe e considerat smecher"
Idiotenii ale secolului 21 happy
Ce sa faci?
Dar de ce te intereseaza? smug

| ΔH a răspuns:

Pentru ca asta e societatea in care traim.
Majoritatea (dintre barbati) se cred ca ei sunt superiori, iar femeile sunt la matura.
Daca o femeie greseste e inteleasa in mod diferit fata de cazul in care greseste un barbat.
Nu cred ca e o definitie pentru chestia asta.
Mentalitatea asta ne-am format-o, cu asta ramanem.

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Pai eu cred ca e mentalitatea oamenilorstraight face
imfyne eu nu vad bine o femeie care e cu mai multi barbati
dar nici invers...
e clar ca nu exista dragoste`ntre ey...
daca se iubesc nu pot face asta...
da mna...de multe ori atractia e mare...
mai ales la baieti... e
"super cool" sa fie cu may multe
...toti prieteni zic ca ui ce bine o ducestraight face
ceva de genu...mfyne
asta e parerea meastraight face

| dEutSa_8892 a răspuns:

Hai sa fim seriosi, cine nu gandeste astfel? o femeie daca e cu mai multi e considerata curva si hai sa-ti zic de ce, pentru ca nimeni nu stie daca si-a tras`o cu ala si cu celalalt si tocmai de aceea i se zice asawinking [ scuze limbaju` ]...

Iar barbatu este considerat afemeiat pentru ca e prea fraier si nu poate tine decat la o fatawinking el considera ca daca una nu`i ofera " sex sex sex " nu e buna de nimicwinking...si de aceea pe alea care ii ofera "dragoste dragoste dragoste " le inlocuieste cu alea care le ofera " sex sex sex " dar sa gandim logic thinking cati barbati din lumea asta si-ar schimba acest obicei daca prietenele lor le ofera si dragoste si sex? logic nu? barbatu greseste fata de femeie si femeia fata de barbathee hee

Bineinteles ca exista si femei care sunt oh go on moarte si se duc la N barbati chiar daca barbatul care o iubeste ii ofera totu...
Si exista si barbati care nu vor sa fie satisfacuti decat de o femeie :-J

Prostia omeneasca oh go on

Putini sunt sinceri si nu insealawinking oh go on si se multumesc cu un simplu sentiment pur oh go on

| Paula explică:

De ce?
sa vad pareri happy.

| Paula explică:

Bine acum nici sfanta laughing, dar curva ii aia care o face pe bani...

| remus a răspuns:

Hai sa fim sinceri... ne place sa avem aventuri, contacte cu diferite persoane feminine si frumoase, dupa ce ne simtim bine cu ele, oare trebuie sa le dam calificativul de curva? Personal va stimez si respect pe toate, mame, surori, prietene, amante, cunostinte va doresc mult bine, sanatate si va sarut miinile!

| missME a răspuns:

E adevarat ce spui, nu sunt de acord nici nu femeile care umbla din barbat in barbat, dar nici barbatii care stau cu femei pentru ca e la moda, dar sa recunoastem ca sunt si barbati calumea care nu stau decat cu anumite femei, si ei sunt de obicei atrasi de femeile, de fapt de fetele, ca pana la urma suntem adolescenti si vorbim de spre noi nu? asa, sunt atrasi de fetele mai cuminti, mai simple, acele fete care sunt frumoase si stiu sas se respecte, sa se pastreze si bineinteles, ca astfel de relatie dureaza mult mai mult decat o relatie dintre o pitzipoanca si un cocalar. Adevaru este ca fetele care stau cu multi baieti nu mai sunt luate in serios si de aceea, baietii isi permit sa le schimbe, dar pana la urma si ei isi doresc tot o relatie stabila cu o fata calumea.
Stiti vorba aia: "Daca baietii ar fi fete, ar fi niste curve imputite",)

| dragosh a răspuns:

Femeilor parca nu le sta bine sa umble cu mai multi barbati...adica curve cum spui tu.laughing
Barbatii sunt mai aventurieri in general. zic euwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca asa au vrut cei care au scris biblia draga mea, femeia este curva daca merge cu alt barbat, barbatul care merge cu alta femeie este potent, punct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba sa umblati fetelor ca sunt o gramada de barbati cu probleme sexuale, de ce sa luati voi plasa doar sa fiti fete cuminti, hai fiti serioase ca ne-am emancipat, nimeni nu mai sta dupa noi sa vada unde am fost si cu cine, ce, mai suntem la mahala sa vada tanti Didina ca am ajuns tarziu acasa si cu cine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuvantul cred ca a ajuns aproape un arhaism in bucuresti, poate pe la tara se mai foloseste. Eu traiesc intr-o societate in care nu se foloseste, stiu despre el din citit, auzit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traim intr-o societate moderna in care femeia este independenta financiar, este respectata (acum depinde si cat reuseste sa isi impuna demnitatea). Am trait in rusine si nesiguranta mii de ani,, meritam sa fim respectate, cine nu vrea trebuie sa suporte consecintele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce... daca iesi cu mai multe persoane de sex opus .asta inseamna ca intretii si relatii sexuale? nu e obligatoriu. dar la oameni le place sa traga cu ochiul in gradina celuilalt si sa comenteze aiurea."ia uite-o pe fisa lu` ala de la 34... a venit cu unu aseara pe la 2"..."ia uite-o pe-aia iar cu altu...cine-o fi?" si tot asa. sincer pe mine nu ma intereseaza ce face fiecare si daca vrea sa fie curva, sa fie curvar sa fie. ca nu e viata mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuvantul "caracter" va spune ceva? Dar educatie? O femeie are dreptul sa umble cu cine doreste, cat, sau cum doreste atata timp cat nu o face ostentativ, neglijent sau pentru castig material. O femeie realizata, care a reusit sa aiba o educatie, care si-a facut o cariera sau munceste pentru asta, poate avea o aventura din cand in cand. Daca la 17, 18, 19 ani o fata schimba baietii ca pe visele noptii, nu poate fi facuta curva, nu are inca discernamant.
Nici cele care o fac pentru bani nu cred sa merite acest apelativ. Doar cele care o fac pentru a demonstra ce succes au, la barbati, cele care o fac din razbunare, sau cele cu familie, barbatul fiind om la locul lui. Dar, este un subiect mult prea amplu, cu toate ca pentru unii 2, 3 cuvinte, rezolva cazul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu le consider foarte tari nu trebbuie sa-si traiask si femeile viata precum barbatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spunea cineva mai jos pe pg despre ce scrie in Biblie cum ca femeile sunt curve daca umbla cu mai multi barbati, iar barbatii sunt potenti daca umbla cu mai multe femei... GRESIT.
In Biblie scrie clar ce trebuie sa facem si ce nu[adica nici barbatul, nici femeia nu ar avea voie sa se culce cu altcineva inainte de casatorie]... asa ca nu cred ca ar trebui sa zici ceva pana nu te informezi corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bune intrebarile...
si nu cred ca cineva are raspunsul care te-ar multumi pe tine si pe restul fetelor si nici chair pe barbatii care gandesc putin!

| shidance a răspuns:

Si cum ai numii o asa femeie? Panarama? Probabil e si cazul tau de esti revoltata. Iar ca sa-ti raspund la a 2 intrebare barbatii de umbla cu mai multe...el incearca daca tu stai nu e vina lui deci.

| micki a răspuns:

Nu se numeste BARBAT SI FEMEIA se numeste curtata sau cum zic uni Fara Noroc

| micki a răspuns:

Paula, cati ani ai?
sigur traiesti in Romania daca gandesti asa.fiecare face ce vrea cu corpul si mintea lui zic eu care am o tarica de experienta de viata.dar...sunt Roman ---------in Romania...si nu pot zice nimic.eu traiesc in alta tara, unde femeile care vin aici sa munceasca si sunt singure sunt considerate de ai nostri compatrioti """CURVE""""""""""""asa ca ai cautat cuvantul curva in dex?

| Fukuy a răspuns:

O femeie care are mai mult de un barbat in viata ei se NUMESTE TARFA!