| anonim_4396 a întrebat:

Multi baieti/barbati considera femeia inferioara. Multi o considera doar un "veceu" in care sa si satisfaca si ei nevoile. Altii cred ca femeie=curva/prostituata. De ce sa fim toate bagate in aceeasi oala? Care e motivul pentru care se pun astfel de "etichete" femeilor?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probleme sentimentale si misoginie diverse cazuri na...

| Liviu a răspuns:

Mda,ce pot spune, cate case atatea obiceiuri.Sunt barbati intre barbati...
Si femei intre femei.Ai 5 degete la o mana, si nu sunt toate la fel happyUnele fete cand dau de barbati care vor sa fie seriosi, ii ia in ras.Normal ca barbatu cand vede ca e luat in bataie de joc, se simte umilit, adica ca barbat daca te duci la o femeie cu o floare si aia rade de tine sau te jigneste, automat ca ti vine sa ii rupi gatu, pleci de acolo daramat.

| antimulte a răspuns:

Pentru ca multe dintre femei si comporta ca atare, acelasi motiv pentru care femeile considera ca barbati sunt niste porci si niste nesimtiti.

| Mihaela1964 a răspuns:

Eu cred ca procentul barbatilor care gandesc in acesti termeni depre o femeie este destul de redus, barbatii nu-s mai buni sau mai rai decat femeile, sunt exact asa cum suntem si noi.Etichete pun si femeile, generalizand si cand nu e cazul...