| xAnita a întrebat:

E o poveste lungawinking. Dupa cum spune si categoria "Familie si relatii", e vorba de o relatie love struck.
Totul a inceput anul trecut in scoala. Din intamplare imi scrisesi id-ul intr-o banca. Dupa vreo 2 saptamani am ajuns sa vorbesc cu baiatul pe care acum il adorr [acesta luandu-mi id-ul din banca si adaugandu-l in lista sa]! Am vorbit pe mess, eram foarte perocupati unul de celalalt :*. Dupa 3 luni de conversatiii telefonice si pe messs am decis sa fim impreuna love struck. Totul a fost perfect, era genul meu de baiat! Dar n-a tinut mult relatia pentru ca dupa 4 luni eu am mers intr-o excursie cu scoala si l-am inselat >:". Asta nu era o problema pentru el deoarece tinea extrem de mult la mine, chiar si dupa toate cele intamplate, el mai vroia sa fie cu mine. Eu, stiind c-am gresit n-am putut sa accept. Vreo 2-3 luni a umblat dupa minehee hee. Apoi s-a combinat cu cea mai buna prietena a mea :-p. A durut! Sincerwinking! Dar am trecut peste. Relatia lor n-a tinut mult. Dupa despartirea lor el m-a intrebat din noubatting eyelashes... daca vreau sa fiu cu el iar eu ca proasta ii spuneam "Nu". Acum regret. Acum ei 2 nu mai tin legatura deoarece au ramas certati. Dar eu vreau sa fim din nou impreuna, cea ce e cam greu deoarece acum el nu e de acord :-p! Tin sa specific ca am 13 ani iar el 14. A zis ca am putea fi impreuna daca eu m-as schimba. [ Pentru ca de mica stau cu cei mai mari, am intrat in anturajul asta, iar el am critica ca injur ]. Acum am facut pasul! Incerc sa ma schimb, deoarece as face orice pentru elwinking. Il plac de 1 an aproape.

Vre-un sfar, vreo parerebatting eyelashes.
P. S : Nu vreau sa-mi criticati varsta!

Răspuns Câştigător
| Alissya_4251 a răspuns:

Varsta ta nu are legatura cu situatia asta. Sunt doar sentimentele tale si nelamuririle tale.

Parerea mea este ca tu ai gresit foarte rau in aceasta relatie. Nu stiu ce te-a determinat sa faci ceea ce ai facut dupa cele 4luni petrecute impreuna cu el, dar nu ai facut deloc bine. Prin faptul ca el nu vroia sa renunte la tine si dorea sa va continuati relatia, tu trebuia sa-ti dai seama ca tine indeajuns la tine cat sa te schimbi pentru el. Daca ai fi facut asta, el nu ar mai fi inceput relatia cu prietena ta cea mai buna. De fapt el nici nu vroia acea relatie, doar ca era prea bulversatstraight face Are dreptate cand iti spune sa te schimbi, deoarece comportamentul tau si ceea ce ai facut nu sunt de laudat. Un om nu se schimba de pe o zi pe alta, dar el, punandu`ti aceasta conditie, tu ar trebui sa o iei ca pe o a doua sansawinking Mi se pare ca acest baiat tine la tine si vrea sa aveti din nou o relatie, dar fara ca tu sa ii mai gresesti. Daca ai sa poti sa faci aceste lucruri nu cred ca ar mai exista conflicte intre voi. El acum probabil ca a fost cam dezamagit de tine si de tot ce s`a cam intamplat in ultima perioada, dar cu siguranta ca daca tu vei afisa un comportament matur el nu va mai spune "Nu". Pana la urma si tu i`ai facut cam aceeasi fazawinking deci probabil gandeste la fel ca tine cand faceai asatongue Inceraca sa te pui in situatia lui si ai sa-ti dai seama de foarte multe lucruri.
Mult succes!:*

7 răspunsuri:
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

E draguta povestea voastra nu-l condamna odata si odata tot ti-o intorcea u ai fost cea care a gresit cred ca ar fi mai bine sa il lasi in pace nu va potriviti daca v-ati inselat odata va veti insela mereu si cine o saa aibe de suferit? TU pentru ca el e baiat si astia sunt mai caposi

| ruru_2913 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si sa-l convingi ca a fost o greseala ca nu l-ai iertat si tot ce s-a mai intamplat. vorbeste cu el serios si spune-i ca de acum incolo tu vei avea incredere in el si el in tine.nu va mintiti, cere-i iertate pentru tot ce i-ai facut si poate va merge.presupun ca stii (tu ai fost de vina pentru tot).dar poate va veti intelege de acum incolo. pa pa.si succes.p.s daca vreti sa fiti cu adevarat impreuna nu evitati.o sa regretati mai tarziu."dragostea" e frumoasa la o varsta asa frageda.:*

| LoGaS a răspuns:

Pai sunt baiat si daca as fi in locul lui si chiar am fost,as fi procedat la fel. Incearca sa te schimbi, sa iesi din anturajul ala, sa-ti schimbi comportamentul/limbajul si iti garantez ca te va accepta mult mai bine! Spor!

| PCDemon a răspuns:

Daca inca ti la el si daca zici ca te-a iubit atat de mult, sari pe el.
Cand il vezi la scoala dai o sarutare fortata si dupa aia vezi ce zice.
Daca nu risti, nu castigi!

Bafta!winking

| lifeisnotpink a răspuns:

Ai o poveste frumoasa happy.
Am trecut si eu printr-o faza de genul acestaaa sigh doar ca nu a luat id'ul din banca ci de la prietenul lui laughing, iar acum nu mai au nici un rost parerile de rau sau regretelee...
:*

| brokenoxi3 a răspuns:

Hei.nu iti criticam varsta...dar ar trebi sa vbiti intre 4 ochii si sa ii spui ca iti pare ft ft rhau pentru cele intaplate si ca te`ai shimbat si ca il iubesti si nu o sa il mai inseli vreodata...bafta.sper sa mearga.noroc cu elhappy

| VladM15 a răspuns:

Si eu am 13 ani si inteleg ce zici tu