| Carolina26 a întrebat:

El e introvertit, tine mult la atitudinea si parerile celor din jur. Observa fiecare miscare si o interpreteaza in felul lui, uneori prea dur dupa parerea mea. Eu sunt o fire deschisa, sincera, am stari foarte schimbat-oare dar cand vreau pot fi foarte draguta, amabila si atenta.
A inceput sa vorbeasca cu mine din senin desi ne stim de ceva vreme, mi-a cerut nr de tel, id-ul, mi-a dat filme...prietenel spun clar ca ii place de mine. DAR! Cateodata ma ignora, intoarce privirea, cand merg alaturi de el si pr lui merge f repede si nu vb cu mine. Oare e din cauza prietenilor lui, a vreunei zile proaste, sau pur si simplu nu ii place de mine deloc si toate au fost niste simple intamplari?!

5 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Nu-mi place descrierea lui. Din cateva cuvinte scrise de tine i-am facut deja un profil psihologic.
Un om usor influentabil, inchis, necomunicativ.
Daca il placi e ok. Dar tu vei fii intotdeauna cea care ii va cere parerea, cea care va veni cu propuneri, cea care va trage de el.
Si in final, te vei simti ignorata, respinsa.
El, pare genul de om care se rezuma la o conversatie simpla. Nu-l vad sa se piarda in detalii si nu cred ca va face vreodata un gest nebunesc din dragoste. Nu cred ca iti va declara sentimentele si nu te astepta sa te ia in brate si sa te pupe fara motiv, sau sa iti faca surprize.
Tu alegi ce vrei... Tu stii daca ai putea suporta langa tine un om atat de rece.

| NickiMinaj a răspuns:

Nu te grabi, daca te place o sa fie CLAR in privinta asta laughing crede-ma. Iar daca nu o sa fie, nu te place suficient.

| p1nk a răspuns:

Spui ca pentru el conteaza f mult parerile celor din jur. Posibil ca prietenii lui sa faca misto pe seama lui sau sa le fi zis ceva care la deranjat si de aceea te evita

| benQ a răspuns:

Si eu sunt aproape la fel. Nu stii la ce sa te astepti de la el.

Vreau sa fiu scurt si la obiect.

Vorbeste cu el deschis, intreaba`l daca simte ceva pentru tine (sa fiti singuri) si iti spun ca raspunde sincer.

De acolo totu` depinde de voi.

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spui aceste lucruri despre el, ai luat in calcul ca poate conta doar parerea ta despre el? Vorbeste cu tine prietenos, mare lucru! Ce e cu ezitarea asta, cu gandirea cum ca" baietii trebuie sa faca primul pas, asa e scris, e lege!"?
Nu te lua dupa ce iti zic prietenii. Ei doresc de cele mai multe ori sa castige/distreze pe urma altora; iti pot zice asta doar pentru a asista la "umilirea" ta in fata lor(nu ca si-au pus ei in cap, de dimineata, dimineata, sa te umileasca, dar este ceva omenesc). Probabil si tu ai zice acelasi lucru(daca asta ai crede) unei prietene. Atata timp cat nu esti implicat, vorbesti aiurea! Plus ca ce crezi tu difera totul de ce zice colega de banca, prietena, etc.