| LanguageMaster a întrebat:

Este adevărat că la şcoală şi la liceu dacă nu ai prieteni se leagă toți de tine?

Răspuns Câştigător
| aniladamlazariuc2297 a răspuns:

Intr-un fel cam da, se leaga multi de tine, de mine sau de altcineva, nu trebuie sa te lasi moale in fata celorlalti, fii tare si increzator in tine, daca esti timid si nu vorbesti cu nimeni nimic normal ca se leaga toti de tine si isi bat joc. incearca sa-ti faci prieteni si sa fi in centrul atentiei. succes! Sper ca am putut sa te ajut big grin

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Si liceul tot scoala este. Partial este adevarat, spiritul de turma este foarte accentuat si aici. Nu este obligatoriu si nici chiar indicat sa ai o duzina de prieteni si acestia sa fie neaparat din scoala. Fa deosebirea intre amici si prieteni. Se spune chiar ca cei ce au foarte multi prieteni, de fapt nu are niciunul adevarat.