| LanguageMaster a întrebat:

Este adevărat că la şcoală dacă nu ai prieteni se leagă toți de tine?

Răspuns Câştigător
| Victor453 a răspuns:

Cum a spus Torra,oamenii intodeuna se vor lega de tine,de aceea compoartate cum vrei tu, dar nu altii.Dar eu totusi cred ca da, este un motiv, ei pot sa creada ca esti o persoana cuminte (sau ideala) care nu vrea sa aiba asa prieteni cum se spune mai obraznici, sau ca esti inchis in tine, sau bolnav daca nu ai prieteni, de aceea ei pot sa sa lege de tine.

3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Mie nu mi s-a întâmplat niciodată asta, insa luptam sa tin clasa unita! Intr-o clasa sunt persoane diferite, pana la urma trebuie să avem puncte comune de discutie, activitati comune etc., macar in pauze!

| cyupaku a răspuns:

Din pacate se pare ca, da

| Torra01 a răspuns:

Un singur lucru am de spus, in societate nu conteaza cum esti sau cum gandesti sau daca ai prieteni sau nu, oamenii intotdeauna se vor lega de ce vad la altii diferit.Cand nu esti ca ei, vor avea ceva de comentat.Nu toti au imaturitatea asta, dar oricum ar fi, sta in natura omului sa faca asta