| Charlotte3749 a întrebat:

Este cineva in relație cu o persoana care minte si el a recunoscut ca minte? Se poate schimba astfel de persoana? Merită sa astept sau e o pierdere de timp?

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Din moment ce pui întrebarea asta, e clar că încrederea în el a avut mult de suferit. Indiferent că se poate schimba sau nu, o relație care nu este bazată și pe încredere nu are viitor. Personal, cred că oamenii nu se schimbă, doar mai adaugă câteva straturi de "poleială", care ascunde adevăratul caracter de ochii celorlalți. Aș zice că nu merită să aștepți. Viața trece prea repede.

| Charlotte3749 explică (pentru adryang78):

Multumesc

| adryang78 a răspuns (pentru Charlotte3749):

Cu multă plăcere. S-auzim de bine!

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt persoane care mint deseori si fluent si niciodata nu cer iertare - dimpotriva.
Nu cred ca exista om care n-a mintit niciodata in viata.
Problema este atunci cand minciunile se repeta des.
Daca a recunoscut ca a mintit, acesta este echivalentul de a-si cere iertare.

| Violleta2022 a răspuns:

MITOMANIA este boala mincinosilor patologici, a acelora care ajung sa-si creada propriile minciuni si sa le confunde cu realitatea. Mitomanii nu recunosc ca mint si pentru ei fabulatia si minciuna fac parte din viata lor, ajungand sa creada chiar si ei singuri.
Nu, un mitoman nu se poate schimba niciodata!
De altfel oamenii nu se pot schimba niciodata, indiferent cat vor incerca si vor promite, tot nu o pot face, fiindca nu este in firea umana acest lucru. Se pot preface pana se simt confortabil, dupa care revin la vechile metehne si fac exact ce faceau inainte.

| siriusblack98 a răspuns:

Din pacate ceea ce se spune despre naravul din fire este 100% adevarat. La fel este si cu persoanele care sufera de cleptomanie. Eu personal consider minciuna o boala de care este aproape imposibil sa te vindeci.

| AliGab a răspuns:

Pierdere de timp. Minciuna este un viciu, ca alcoolul, jocurile de noroc etc.

| blairelovesmusic a răspuns:

Normal ca este o pierdere de timp. De ce mai stai cu el daca te minte des? Omul ala nu se va schimba niciodata, nu ai ce sa-i faci. Desparte-te de el.

| KovacsB a răspuns:

Conform legii atractiei un mincinos atrage un alt mincinos.

| KovacsB a răspuns (pentru KovacsB):

Stiu ca este greu de acceptat, dar nu este problema mea.

O sa-ti ia ani ca sa reusesti sa intelegi si sa-mi dai dreptate.

| Tputpu35 a răspuns:

Eu zic ca merita?, intotdeauna e bine sa oferi o a doua sansa, nimeni nu e perfect, excelam in fiecare zi