| Pixxie00 a întrebat:

Este cineva pe aici care s-a transferat la alt liceu din al doilea semestru clasa a 9a? Sunt boboaca intr-un liceu si vreau sa ma mut dar imi este extrem de frica sa nu cumva sa fiu "anonoma scolii" si sa nu reusesc sa ma integrez pentru ca se formeaza prieteniile deja din primul semestru. Cum a foat experienta voastra cu mutatul?

2 răspunsuri:
| RedDeath a răspuns:

Deci eu nu am experienta, dar stiu ca s-au transferat la noi, habar n-am cand exact, dar stiu ca era la liceu si ca nu era in ultimul an. Si nu era nicio rpoblema, au legat prietenii, totul a fost ok.
Deci faza cu "anonima scolii" e o prostie, sa nu cazi intr-o asemenea teapa. E totul in regula, stai relaxata.

| Rockat a răspuns:

Depinde foarte mult si de clasa in care te muti, Eu sunt baiat si m-am mutat intr-o clasa in care erau doar 3 baieti deci m-am integrat usor. Idea ca incearca sa te bagi in seama, dar nu exagera, si nu pe lucrurile pe care nu le stii. Dar este foarte posibil sa vina ei la tine, sau daca nu poti sa-i rogi de exemplu sa-ti arate unde e biblioteca, baia, sau sa-ti spuna despre noi profesori, de aici poate incepe o intreaga conversatie. Dar de ce nu te-ai inscris de la inceput la ce liceu vroiai. Daca oricum erau locuri libere, puteai...