| Anonim65564 a întrebat:

Salutare,dupa cum bine stiti,luni incepe scoala,eu m-am transferat de la liceul la care eram la un alt liceu,si aici la liceu nu cunosc pe nimeni din noua mea clasa,intrebarea mea este,cum sa ma port cu ceilalti,nu vreau sa fiu cel tacut care sta in spatele clasei,dar nici nesimtitul caruia nu ii tace gura, mai ales ca ceilalti se cunosc intre ei. Vreau si eu sa ma integrez in clasa si sa reusesc sa ma inteleg cu ceilalti.

1 răspuns:
| cerbulroz a răspuns:

Fii tu. asteapta vreo 2 saptamani sa vezi cum iti sunt colegii. dupa actionezi. trebuie sa fii caterincios, dar si destept, cu burta putin pe carte.